Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna: Jarosław Kaczyński pokazał Beacie Szydło żółtą kartkę

• Schetyna skomentował w Radiu Zet spotkanie Orban-Kaczyński • Zdaniem polityka, prezes PiS pokazał, że nikt nie liczy się z Beatą Szydło • Schetyna: to pokazanie jej żółtej kartki • Polityk o Orbanie: polityka wielkiego gracza
Share
Grzegorz Schetyna: Jarosław Kaczyński pokazał Beacie Szydło żółtą kartkę
Źródło: WP
d49isds

- Spotkaniem z Wiktorem Orbanem Jarosław Kaczyński pokazał, że nikt nie liczy się z Beatą Szydło - stwierdził na antenie Radia Zet Grzegorz Schetyna. - Premier polskiego rządu musi mieć własną pozycję. Przecież to Szydło będzie się spotykała się na Radzie Europejskiej z premierami innych rządów - podkreślił.

- W jaki sposób ona ma rozmawiać z kanclerz Merkel, premierem Cameronem albo prezydentem Hollandem o najważniejszych sprawach? Jak ma podejmować decyzje? Jak ma budować wizerunek kraju? To jest pokazanie jej żółtej kartki, pokazanie, że nie ma wpływu na najważniejsze sprawy polityczne - mówił były minister spraw zagranicznych.

Jego zdaniem Beata Szydło nie musiała brać udziału we wszystkich rozmowach liderów partyjnych, ale "powinna być na tym spotkaniu". - Trudno sobie wyobrazić, że takie spotkania będą normą. Bez udziału premiera polskiego rządu - ocenił Schetyna

d49isds

- Prezes Kaczyński chce pokazać, że Polska pójdzie drogą Węgier. Z tego Europa na pewno się nie ucieszy - dodał lider Platformy Obywatelskiej.

Schetyna skomentował również piątkową wypowiedź Viktora Orbana, który oznajmił, że nie zgodzi się na jakiekolwiek sankcje wobec Polski, ponieważ na to musiałyby się zgodzić pozostałe państwa. - Wolałbym, żeby zdanie Orbana podzieliło pozostałe 26 krajów Unii Europejskiej - powiedział Schetyna.

Politykę Orbana Schetyna nazwał polityką "wielkiego gracza". - Prowadzi samodzielną politykę, bardzo trudną, ale Węgrzy nie mają takiego wpływu na politykę UE, jaki miała Polska - mówił na na antenie Radia Zet.

6 godzin rozmów

Środowe spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Viktorem Orbanem w Niedzicy trwało 6 godzin. Działacze PiS twierdzą, że było prywatne i nieoficjalne. Tymczasem węgierskie media poinformowały, że rozpoczyna ono serię spotkań Orbana z europejskimi sojusznikami, którzy będą dla niego kluczowi w rozpoczynającym się roku.

Według portalu vs.hu, wśród tematów poruszanych w trakcie spotkania były m.in. wspólne stanowisko odnośnie przyszłości Wielkiej Brytanii w UE, wewnętrzna sytuacja w Polsce i na Węgrzech oraz szczególnie ważny wątek, którym jest stosunek do tzw. kwot. To system rozdzielania imigrantów między wszystkimi krajami UE zaproponowany przez Komisję Europejską.

d49isds

Podziel się opinią

Share
d49isds
d49isds
Więcej tematów