Trwa ładowanie...
d235cvh
Grzegorz Schetyna gościem programu "Tłit"

Grzegorz Schetyna gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest Grzegorz Schetyna (PO).
Share
d235cvh

Co dziś w programie? Liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce maleje. Niestety nadal jest ponad piętnastokrotnie wyższa od średnich dobowych przyrostów, które obserwowaliśmy wiosną i latem.

Mamy 5733 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Tak niskiego dobowego wzrostu zakażeń nie notowaliśmy od połowy października. Zmarło 121 osób chorych na COVID-19.

d235cvh

Łącznie od początku epidemii zakaziło się w Polsce 990 811 osób. Zmarło 17 150 osób chorych na COVID-19.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 32,7 proc. poparcia - wynika z sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski. Na drugim miejscu uplasowałaby się Koalicja Obywatelska, zdobywając 22,4 proc. głosów. Tuż za KO w najnowszym sondażu znalazła się Polska 2050. Formacja Szymona Hołowni uzyskała wynik 12,6 proc.

Koalicja Obywatelska jest podzielona ws. aborcji. - Nie chcę aborcji na życzenie. Uważam, że trzeba wyciągnąć wnioski z tego co się stało, że trzeba spokojnie porozmawiać, w jaki sposób móc wrócić do kompromisu aborcyjnego. W jaki sposób go unowocześnić i dać mu nowe życie po tych blisko 28 latach funkcjonowania, bo on uchronił nas od wojny domowej dot. aborcji - mówił Grzegorz Schetyna w Polsat News.

Tymczasem szef klubu KO Cezary Tomczyk oznajmił, że jest za wolnym wyborem kobiet, a Schetyna jest "szeregowym posłem". Marcin Kierwiński czy Sławomir Neumann również stwierdzili, że powrotu do kompromisu nie ma. Co na to Schetyna?

d235cvh

Podziel się opinią

Share
d235cvh
d235cvh
Więcej tematów