Trwa ładowanie...
d3pcyay

Grupiński nie przejmuje się sondażami. "CBOS jak TVP"

Ostatni sondaż CBOS był dla PO miażdżący. PiS znów się umocnił, a poparcie dla PO spadło. Jednak okazuje się, że w szeregach PO istnieje proste wytłumaczenie takiego stanu rzeczy. - CBOS przestał być wiarygodny - ocenił w rozmowie z wPolityce.pl Rafał Grupiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Grupiński zauważa, że inne sondaże wskazują na rosnące poparcie dla PO
Rafał Grupiński zauważa, że inne sondaże wskazują na rosnące poparcie dla PO (PAP)
d3pcyay

Najnowszy sondaż CBOS wskazuje, że swoje głosy na PiS oddałoby 44 proc. wyborców, na PO 14 proc, a po 6 proc. na Nowoczesną i Kukiz'15. W porównaniu do poprzedniego badania poparcie dla PiS wzrosło o 1 punkt procentowy, dla PO spadło o 3.

CBOS jak TVP

To jednak dla Rafała Grupińskiego nie jest powód do zmartwień. W wywiadzie dla wPolityce.pl porównał CBOS do publicznej telewizji. - CBOS, który jest fundacją przy Prezesie Rady Ministrów, moim zdaniem zaczął pracować tak jak TVP - stwierdził Grupiński i dodał, że dla niego "przestał być wiarygodny".

d3pcyay

- Moim zdaniem trzeba patrzeć na inne badania i inne pracownie w tej chwili, bo PiS czym nie zarządza, to upartyjnia. Jaką instytucję by nie wziął we władanie, to zmienia ją na swoje podobieństwo. Nie sądzę, żeby oszczędził CBOS - mówił polityk PO.

Inne sondaże mówią inaczej

Na poparcie swojej tezy Rafał Grupiński przytoczył wyniki innych pracowni, które przedstawiają wizję przyszłości PO bardziej optymistycznie. - Mamy 22,5 proc. poparcia według ostatniego sondażu IBRiS-u (...) A PiS ma 39 proc. i spadek o 3 pkt. proc., a w innym badaniu PiS ma spadek o 6 pkt. proc. - zauważał.

I podsumował: - Proszę mi powiedzieć kto ma rację, inne pracownie, w których się potwierdzają informacje, że PiS słabnie, a PO powoli rośnie, czy CBOS, który szybko ratuje sytuację? Przykro mi to powiedzieć, przypuszczam, że CBOS jest mało wiarygodny.

d3pcyay

Zobacz także: Ostre spięcie Owsiaka z Brudzińskim. Cimoszewicz składa propozycję

d3pcyay

Podziel się opinią

Share
d3pcyay
d3pcyay