Trwa ładowanie...

Grupa Wyszehradzka. Premier Czech przekazał Morawieckiemu "pałeczkę sztafety"

Szef czeskiego rządu przekazał w piątek Mateuszowi Morawieckiemu przywództwo nad Grupą Wyszehradzką i symboliczną "pałeczkę sztafety". Podkreślał, że współpraca między państwami układa się dobrze w dobie pandemii koronawirusa. A także, że trzeba walczyć, aby cała Unia Europejska wyszła jak najszybciej z kryzysu.

Grupa Wyszehradzka. Premier Czech przekazał Morawieckiemu "pałeczkę sztafety"Źródło: Andrzej Hulimka / Forum
d1pffiv
d1pffiv

Podczas piątkowego szczytu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry), Mateusz Morawiecki dziękował czeskiemu premierowi Andrejowi Babiszowi za prowadzenie Grupy Wyszehradzkiej. Głównym tematem spotkania - jak podaje PAP - było omówienie projektu unijnego budżetu na lata 2021-2027 oraz Europejski Instrument na rzecz Odbudowy.

Premier Czech przekazał Morawieckiemu przewodnictwo

Morawiecki mówił, że ostatnie 12 miesięcy naznaczone było "kryzysem, o którym komentatorzy mówią, że jest kryzysem stulecia". I dziękował premierowi Czech, że dzięki niemu udało się wyjść z kryzysu.

Premier Czech Andrej Babisz przekazał Mateuszowi Morawieckiemu przewodnictwo i symboliczną "pałeczkę sztafety". Morawiecki oceniał, że Grupa Wyszehradzka staje się coraz ważniejszym podmiotem w całej Unii Europejskiej. Premier Czech również podkreślał dobrą współpracę V4 w dobie pandemii.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pffiv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pffiv
Więcej tematów