Grupa nielegalnych imigrantów zatrzymana w Bieszczadach. Udawali niepełnoletnich

Funkcjonariusze Bieszczadzkiej Straży Granicznej zatrzymali grupę nielegalnych imigrantów z Bangladeszu, której trzech Ukraińców pomagało przedostać się do Polski. Docelowo mieli zostać przewiezieni do Europy Zachodniej. Zapłacili od 6 do 13 tys. euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grupa nielegalnych imigrantów zatrzymana w Bieszczadach. Udawali niepełnoletnich
(Straż Graniczna Bieszczady, Fot: BOSG)

Do zatrzymania doszło 14 września w okolicach miejscowości Huzele (powiat leski) - poinformowała Anna Kowalska ze Straży Granicznej. Bengalscy imigranci - w wieku od 18 do 45 lat - twierdzili, że są niepełnoletni. Nie mieli przy sobie żadnych bagaży ani dokumentów tożsamości.

Zobacz też: Australia wobec uchodźców

Przejazd na terytorium Polski organizowali Ukraińcy w wieku od 37-41 lat – dwóch z nich posiada podwójne obywatelstwo, oprócz ukraińskiego również węgierskie. Imigranci mieli zostać przewiezieni dwoma samochodami, w każdym po cztery osoby, jak najdalej od granicy. Trzeci pojazd pełni rolę tzw. pilota - miał ostrzegać przed ewentualnymi patrolami Straży Granicznej. Nielegalni imigranci ukryci byli pod materiałami maskującymi w bagażniku i w miejscu przeznaczonym na tylną kanapę.

Obywatele Bangladeszu usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy. Zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli - tak zdecydował Sąd Rejonowy w Przemyślu. Bieszczadzki Oddział SG wszczął wobec nich postępowanie ws. powrotu imigrantów do Bangladeszu.

Ukraińcy usłyszeli zarzut zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Decyzją Sądu Rejonowego w Lesku zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Polub WP Wiadomości