Trwa ładowanie...

Groźny wariant Delta koronawirusa. Większe zagrożenie dla Polski przez podróżujących z Wysp?

Wariant Delta koronawirusa został potwierdzony w Polsce i jest to aktualnie najgroźniejsza odmiana wirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju. Problem z tzw. indyjską odmianą koronawirusa ma m.in. Wielka Brytania. Na Wyspach nowa mutacja roznosi się bardzo szybko. Do Polski w najbliższych miesiącach z Wielkiej Brytanii przyleci ok. 4000 samolotów.

Share
Koronawirus. Podróże z Wielkiej Brytanii do Polski
Koronawirus. Podróże z Wielkiej Brytanii do Polski Źródło: Pixabay, Fot: Skitterphoto
d27cgkn

W ubiegłym tygodniu Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej przekazał, że w Polsce potwierdzonych było wtedy ok. 80 przypadków zakażeń wariantem Delta koronawirusa.

Minister zdrowia dodał, że aktualnie w Polsce jest to najgroźniejszy wariant wirusa SARS-CoV-2. "Indyjska odmiana koronawirusa" błyskawicznie roznosi się w Wielkiej Brytanii.

d27cgkn

U 99 proc. osób chorujących na COVID-19 w Wielkiej Brytanii wykryto wariant Delta. Na Wyspach aktualnie w ciągu tygodnia przybywa ok. 33 tys. nowych przypadków - przekazała "Rzeczpospolita".

Zobacz też: Wariant Delta. Wróci nauczanie hybrydowe? Ekspert komentuje zapowiedź Czarnka

Wariant delta koronawirusa w Wielkiej Brytanii

Przypomnijmy, że w najbliższą niedzielę na Wyspach tamtejszy rząd miał znieść obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Jednak Boris Johnson przesunął to w czasie. Aktualnie mówi się o dacie 19 lipca.

d27cgkn

Niektóre kraje m.in. Włochy wprowadziły obowiązkową kwarantannę dla osób, które przybywają z Wielkiej Brytanii. Na taki krok nie zdecydowała się Polska. Nasz kraj ma jednak na Wyspach największą liczbę emigrantów. Jak podała prasa, szacuje się ją na ok. 800 tys. osób.

Rodacy z Wielkiej Brytanii przylecą do Polski

Wielu Polaków w okresie wakacyjnym ma zamiar przyjechać do Polski - spędzić urlop, czy też spotkać się z najbliższymi. Według danych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej dla "Rz" od 21 czerwca do 1 sierpnia 2021 roku zapanowano 3 953 loty na trasie Polska - Wielka Brytania.

Aktualnie osoby, które przylatują do Wielkiej Brytanii, muszą odbyć kwarantannę i zrobić testy. Jednak utrudnienia mają zostać zniesione. Kraj, mimo że nie jest w Unii Europejskiej, ma honorować tzw. paszporty covidowe. Takie informacje przekazał w rozmowie z gazetą europoseł Andrzej Halicki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d27cgkn

Podziel się opinią

Share
d27cgkn
d27cgkn
Więcej tematów