Trwa ładowanie...
d2bpxx5

Groźny pożar w Grudziądzu. Ewakuowano 20 osób

Do groźnego pożaru doszło w nocy w kamienicy przy ulicy Focha w Grudziądzu. - Z budynku trzeba było ewakuować 20 osób - powiedział Wirtualnej Polsce rzecznik straży pożarnej mł. bryg. Piotr Kołtacki.
Share
Groźny pożar w Grudziądzu. Ewakuowano 20 osób
Źródło: WP, Fot: Łukasz Szełemej
d2bpxx5

Zobacz zdjęcia z pożaru

Ok. godz. 3.30 grupa młodych ludzi wracająca do domów zauważyła dym i płomienie wydostające się z mieszkania na 3 piętrze. To właśnie ci ludzie jako pierwsi obudzili mieszkańców oraz pomagali w ewakuacji małej dziewczynki, wynosząc ją z zagrożonego budynku.

Strażacy po przyjeździe na miejsce pożaru zauważyli mężczyznę stojącego na balkonie mieszkania, w którym był pożar. Płomienie i dym odcięły mu drogę ucieczki. Natychmiast uruchomiono podnośnik hydrauliczny wyposażony w kosz ratowniczy i przy pomocy tego sprzętu ewakuowano mężczyznę poza budynek.

d2bpxx5

Pozostałych lokatorów ewakuowano klatką schodową. W sumie poza budynkiem w autobusie MZK stanowiącym tymczasowe schronienie znalazło się 20 osób. Niestety 6 dorosłych i 2 dzieci przewieziono do szpitala po tym, jak zatruły się dymem. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ogień strawił dwupokojowe mieszkanie na 3 piętrze, a ponieważ spaleniu uległa plastikowa instalacja wodociągowa doszło także do częściowego zalania pomieszczeń znajdujących się poniżej pożaru. Zarzewia ognia umiejscowiły się także w górnej części mieszkania i dlatego strażacy musieli rozcinać konstrukcję sufitu oraz belki stropowe. W sumie w akcji wzięło udział 12 zastępów a także policja i 3 karetki pogotowia. Na miejscu był także kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM oraz prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami. Przyczyna pożaru jest nieustalona a straty na godz. 6 rano wynoszą ok. 100 tys. zł.

d2bpxx5

Podziel się opinią

Share
d2bpxx5
d2bpxx5
Więcej tematów