Trwa ładowanie...
djk656c

Grobelny z największym poparciem w sondażu. Poznaniacy nie chcą zmian?

38,2 proc. poznaniaków zamierza zagłosować na Ryszarda Grobelnego w najbliższych wyborach prezydenta Poznania. Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę Pactor dla Radia Merkury.
Share
Grobelny z największym poparciem w sondażu. Poznaniacy nie chcą zmian?
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
djk656c

Badanie zostało przeprowadzone w dniach od 15 do 21 września 2014 roku. Błąd statystyczny może wynieść 3,1 proc. Z sondażu wynika, że zdecydowanym faworytem wyborów jest Ryszard Grobelny, na którego chce zagłosować 38,2 proc. badanych. Gdyby sondaż potwierdziły wyniki wyborów, rywalem obecnego prezydenta w II turze byłby Jacek Jaśkowiak (kandydat PO) z poparciem 12,8 proc. Niewiele mniej wyborców (11,9 proc.) chce zagłosować na Tadeusz Dziubę (PiS). Czwarte miejsce z wynikiem 8,3 proc. zajął Tomasz Lewandowski (SLD).

Reszta kandydatów cieszy się już znacznie mniejszym poparciem: na Annę Wachowską-Kucharską chce zagłosować 4,2 proc. poznaniaków, na Zygmunta Kopacza z Kongresu Nowej Prawicy 3,9 proc., a na Macieja Wudarskiego 2,3 proc. Warto jednak zwrócić uwagę, że aż 14,9 mieszkańców Poznania cały czas nie wie, na kogo odda swój głos.

Z sondażu wynika też, że aż 49 proc. poznaniaków deklarujących chęć udziału w wyborach samorządowych, nie potrafi samodzielnie wymienić nazwiska żadnego kandydata na prezydenta miasta.

djk656c

Jedynym rozpoznawalnym kandydatem jest Ryszard Grobelny - zna go 48,6 proc. badanych. Inni kandydaci są rozpoznawani przez mniej niż 5 proc. ankietowanych. Co ciekawe, Jacek Jaśkowiak, czyli kandydat PO, który ma największe szanse znaleźć się w II turze wyborów, jest rozpoznawany dla zaledwie 3 proc. wyborców - to gorszy wynik od Tadeusza Dziuby (5 proc.) i Tomasza Lewandowskiego (4,3 proc.). Rozpoznawalność pozostałych kandydatów nie przekroczyła procenta.

djk656c

Podziel się opinią

Share
djk656c
djk656c
Więcej tematów