Trwa ładowanie...

Grecja: 12 imigrantów zginęło po wywróceniu się ich łodzi

Ciała 12 imigrantów, w tym czworga dzieci, odnalazły greckie służby u wybrzeży wyspy Lefkada (Lefkas), jednej z Wysp Jońskich. 15 osób uratowano po wywróceniu się ich łodzi - poinformowały greckie władze.
Share
Ratownicy przenoszą ciało osoby, która zatonęła u wybrzeży Lefkady
Ratownicy przenoszą ciało osoby, która zatonęła u wybrzeży LefkadyŹródło: AFP, Fot: Eurokinissi
d3sxpl1

Przedstawiciele ministerstwa marynarki handlowej przekazali, że imigranci znajdowali się na pokładzie plastikowej łodzi o długości 7-8 metrów. Ocalałych przewieziono do szpitala na obserwację.

Imigranci prawdopodobnie zmierzali do Włoch. Grupie rozbitków udało się dotrzeć do brzegu i wezwać pomoc.

Rzecznik greckiego rządu podkreślił, że w obliczu najnowszej tragedii, której ofiarami są również małe dzieci, "należy położyć szczególny nacisk na rozbicie siatek przemytników, którzy bogacą się na ludzkim nieszczęściu". - Grecja zmaga się z falami imigrantów od lat, ale to już nie jest tylko grecki problem. Odpowiedź musi być ogólnoeuropejska - dodał rzecznik.

- Łódź zatonęła po świcie przy dobrej pogodzie, przy słabym wietrze, więc nie jest jasne, co się stało. Wygląda na to, że była przepełniona - powiedział z kolei burmistrz miasta Lefkas Kostas Arawanis.

Dodał, że w przeszłości zdarzały się przypadki, że przemytnicy ludzi oszukiwali imigrantów i zostawiali ich na Lefkadzie, twierdząc, że są już we Włoszech.

Nie wiadomo, skąd wypłynęli imigranci.

d3sxpl1

Podziel się opinią

Share
d3sxpl1
d3sxpl1
Więcej tematów