Trwa ładowanie...

Granica z Białorusią stoi. Gigantyczne korki na wiele godzin

Nawet dwadzieścia godzin - tyle muszą czekać kierowcy ciężarówek, by przekroczyć granicę Polski i Białorusi w Koroszczynie. Powodem tak olbrzymich korków jest awaria, która ciągnie się od piątku.

Share
Białoruś. Olbrzymie korki na granicy. Nawet 20 godzin oczekiwania
Białoruś. Olbrzymie korki na granicy. Nawet 20 godzin oczekiwania Źródło: East News, fot: fot. Kuba Suszek/Reporter
d20lj9z

Jak informuje Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, nawet dwadzieścia godzin muszą czekać kierowcy ciężarówek na przejazd przez granicę z Białorusią w miejscowości Koroszczyn.

Białoruś. Korki na granicy. Nawet 20 godzin oczekiwania

Z ustaleń IAS wynika, że na przejściu granicznym Koroszczyn-Kozłowicze na wjazd do Polski po stronie białoruskiej oczekuje ok. 800 pojazdów. Niewiele lepiej jest po stronie Polskie, na przekroczenie granicy czeka około 740 ciężarówek.

"Kolejki przed przejściem granicznym Kozłowicze - Kukuryki (Koroszczyn) spowodowane są piątkową awarią centralnych systemów informatycznych po stronie białoruskiej" - przekazała w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Przemysław Czarnek odpowiada prof. Łętowskiej. Padły mocne słowa

Jak dodano, służby z Białorusi poinformowały stronę polską, że systemy zaczynają działać, jednak w ograniczonym zakresie.

d20lj9z

Korki na granicy z Białorusią. Kierowcy ciężarówek stoją też w innych miejscach

Spore korki na granicy tworzą się także na przejściach granicznym w Dorohusku oraz Hrebennem. Tam, jak informuje Izba Administracji Skarbowej, trwają prace remontowe, które znacząco wydłużają czas przejazdu.

Dużą cierpliwością muszą wykazać się kierowcy ciężarówek, którzy czekają na przejazd z Dorohuska do Jagodzina. Po stronie ukraińskiej oczekuje ok. 200 pojazdów, a to oznacza około 10 godzin oczekiwania. Z kolei na wyjazd z Polski oczekuje ok. 370 pojazdów (ok. 17 godzin postoju).

Na utrudnienia na przejściach granicznych ma wpływać także weekendowe spiętrzenie ruchu towarowego.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d20lj9z

Podziel się opinią

Share
d20lj9z
d20lj9z
Więcej tematów