Trwa ładowanie...

Granica z Białorusią stoi. Gigantyczne korki na wiele godzin

Nawet dwadzieścia godzin - tyle muszą czekać kierowcy ciężarówek, by przekroczyć granicę Polski i Białorusi w Koroszczynie. Powodem tak olbrzymich korków jest awaria, która ciągnie się od piątku.

Białoruś. Olbrzymie korki na granicy. Nawet 20 godzin oczekiwania Białoruś. Olbrzymie korki na granicy. Nawet 20 godzin oczekiwania Źródło: East News, fot: fot. Kuba Suszek/Reporter
d36b2p3

Jak informuje Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, nawet dwadzieścia godzin muszą czekać kierowcy ciężarówek na przejazd przez granicę z Białorusią w miejscowości Koroszczyn.

Białoruś. Korki na granicy. Nawet 20 godzin oczekiwania

Z ustaleń IAS wynika, że na przejściu granicznym Koroszczyn-Kozłowicze na wjazd do Polski po stronie białoruskiej oczekuje ok. 800 pojazdów. Niewiele lepiej jest po stronie Polskie, na przekroczenie granicy czeka około 740 ciężarówek.

"Kolejki przed przejściem granicznym Kozłowicze - Kukuryki (Koroszczyn) spowodowane są piątkową awarią centralnych systemów informatycznych po stronie białoruskiej" - przekazała w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Przemysław Czarnek odpowiada prof. Łętowskiej. Padły mocne słowa

Jak dodano, służby z Białorusi poinformowały stronę polską, że systemy zaczynają działać, jednak w ograniczonym zakresie.

d36b2p3

Korki na granicy z Białorusią. Kierowcy ciężarówek stoją też w innych miejscach

Spore korki na granicy tworzą się także na przejściach granicznym w Dorohusku oraz Hrebennem. Tam, jak informuje Izba Administracji Skarbowej, trwają prace remontowe, które znacząco wydłużają czas przejazdu.

Dużą cierpliwością muszą wykazać się kierowcy ciężarówek, którzy czekają na przejazd z Dorohuska do Jagodzina. Po stronie ukraińskiej oczekuje ok. 200 pojazdów, a to oznacza około 10 godzin oczekiwania. Z kolei na wyjazd z Polski oczekuje ok. 370 pojazdów (ok. 17 godzin postoju).

Na utrudnienia na przejściach granicznych ma wpływać także weekendowe spiętrzenie ruchu towarowego.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d36b2p3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36b2p3
Więcej tematów