Trwa ładowanie...
d28t3ci
pogoda

Grad, deszcz i nieznośne upały. Kolejna fala letnich burz

Meteorolodzy ostrzegają przed gwałtownymi burzami z opadami gradu na południu kraju. Nieco mniejsze zagrożenie będą stwarzać na wschodzie i w centrum. Jedynie Północ w najbliższym czasie wolna będzie od załamań pogodowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(twitter.com, Fot: @rubczynski_M)
d28t3ci

Dziś dalszy ciąg upałów w większości regionów w kraju. Na północnym zachodzie będzie występować duże zachmurzenie z miejscowymi rozjaśnieniami. Uwaga! Gdzieniegdzie może również spaść deszcz. Temperatura nad morzem wahać się będzie od 21°C do 23°C.

Południowy wschód będzie od rana bezchmurny lub z niewielkim zachmurzeniem, ale po południu diametralnie się to zmieni - niebo zajdzie chmurami. Możliwe są także opady deszczu oraz silne burze. Bardzo ciepło - do 35°C. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągać do 85 km/h.

W pozostałych regionach kraju będzie dominowało zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. W czasie burz możliwe są kolejne opady gradu. W centrum temperatura około 28°C.

Na noc synoptycy przewidują zachmurzenie duże i umiarkowane w większości regionów kraju. Na połudnu kraju możliwe będą przelotne opady deszczu oraz burze z gradem. Noc dalej będzie ciepła jedynie na południowym wschodzie. W reszcie regionów duże spadki temperatur - 14°C/17°C na Wybrzeżu i Pomorzu, na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu -12°C/14°C.

d28t3ci

Podziel się opinią

Share

d28t3ci

d28t3ci
Więcej tematów