Trwa ładowanie...
d1lbbvn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"GPC": Totalitarny hymn na gali piosenki we Wrocławiu

Na najważniejszym koncercie tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej (PPA) we Wrocławiu wykonano hymn Gwardii Ludowej. Wywołało to oburzenie - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"GPC": Totalitarny hymn na gali piosenki we Wrocławiu
(Fotolia, Fot: Tsian)
d1lbbvn

To absolutny skandal, ten hymn został stworzony przez zbrodniczą formację, odpowiedzialną za wymordowanie polskich komunistów, żołnierzy AK, prześladowanie Żydów, którego dokonywali "Moczarowcy" z tej formacji, i wielu innych zbrodni - mówi Eugeniusz Gosiewski ze Stowarzyszenia "Odra Niemen".

Jak podkreśla, nie można tego w żaden sposób relatywizować ani wyjaśniać artystycznym zamysłem.

Zbulwersowani są mieszkańcy Wrocławia, w którym wciąż jeszcze żyje kilkuset żołnierzy Armii Krajowej prześladowanych przez sowiecką Armię Ludową - relacjonuje "Codzienna".

d1lbbvn

Rozumiem oburzenie, mnie ten utwór też kojarzy się z przymusowymi lekcjami poprawności politycznej w dawnych czasach - mówi "GPC" rzecznik PPA Joanna Kiszkis.

Jak podkreśla, zamysłem koncertu nie była jednak gloryfikacja czy relatywizacja historii Polski. To miał być koncert antywojenny, autorzy chcieli wydobyć pacyfistyczne przesłanie hymnu - wskazuje Kiszkis.

d1lbbvn

Podziel się opinią

Share

d1lbbvn

d1lbbvn
Więcej tematów