Trwa ładowanie...
d2rg0bn

Gowin znów apeluje: wyborcy PO - głosujcie na Lasotę!

Podczas kolejnego spotkania z dziennikarzami Markowi Lasocie towarzyszył ponownie Jarosław Gowin. I tym razem polityk nawoływał wyborców Platformy Obywatelskiej do głosowania na kandydata zjednoczonej prawicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin (WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d2rg0bn

Jarosław Gowin już raz apelował do wyborców PO, aby głosowali nie na oficjalną kandydatkę partii, Martę Pateną, a na kandydata zjednoczonej prawicy - Marka Lasotę. Jak widać wykorzystuje każdą okazję, by powtarzać swój apel.

- Apeluję do wyborców PO o poparcie Marka Lasoty, bowiem Platforma te wybory oddała walkowerem - mówił Gowin.

Marek Lasota wydaje się być jedynym przeciwnikiem, który ma szanse w starciu z obecnie rządzącym Jackiem Majchrowskim. Dlatego też Gowin i reszta koalicji nawołują, aby nie marnować głosów na innych kandydatów, a pomóc Lasocie w strąceniu prezydenta ze stanowiska.

d2rg0bn

W ostatnich sondażach nadal wygrywa Majchrowski z wynikiem 42 proc., Lasota uplasował się na drugim miejscu z 23,7 proc. Kolejni kandydaci mają słabe wyniki, które wskazują, że w sposobie myślenia prawicowej koalicji jest jakiś sens. Marta Patena zebrała 9,7 proc. głosów, Sławomir Ptaszkiewicz 3,5 proc., Łukasz Gibała 3,1 proc., a Tomasz Leśniak 1,2.

- Marek Lasota będzie następnym prezydentem Krakowa, jesteśmy o tym przekonani. Zrobimy wszystko, żeby jego kandydatura trafiła do jak największej grupy mieszkańców. Apeluję także do dotychczasowych wyborców PO, zwłaszcza w obliczu, że Platforma właściwie oddała te wyboru walkowerem, wystawiając kandydatkę pozbawioną szans nawet na wejścia do drugiej tury, aby przerzucili swoje poparcie na Marka Lasotę, aby rozstrzygnąć sprawę wyborów prezydenta Krakowa już w pierwszej turze - mówił Gowin na Rynku w Krakowie.

Kampania Lasoty przebiega pod hasłem PiS "Czas na zmiany".

d2rg0bn

Podziel się opinią

Share
d2rg0bn
d2rg0bn
Więcej tematów