Trwa ładowanie...
d9w6lhi
RMF FM

Gowin o rządach PO i PSL: trochę się tam męczyłem i żałuję, że Tusk nie miał w sobie rysu Thatcher

• Wiedziałem, że dostanę w zęby, startując przeciw Tuskowi - powiedział Gowin
• Wyjaśnił, że "chciał odnowić Platformę i żałuje, że Tusk nie miał rysu Thatcher"
• Gowin był posłem PO przez 6 lat, w tym przez 2 lata ministrem sprawiedliwości
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gowin o rządach PO i PSL: trochę się tam męczyłem i żałuję, że Tusk nie miał w sobie rysu Thatcher
(PAP, Fot: Marcin Obara)
d9w6lhi

Trochę się męczyłem w rządzie PO i to nieprawda, że nie widziałem zła. Zachęcam do odświeżenia sobie mojego listu do kolegów i koleżanek z Platformy, kiedy podjąłem decyzję, że będę kontrkandydatem Tuska. Diagnoza, która jest w nim zawarta, niestety znalazła potwierdzenie w audycie - mówił w RMF FM, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Dodał, że "chciał odnowić Platformę, mając świadomość, że dostanie solidnie w zęby startując przeciw Donaldowi Tuskowi". - Ogromnie żałuję, że Tusk nie miał w sobie rysu Thatcher. Ona też prowadziła politykę ciepłej wody w kranie, ale przygotowywała się na następną kadencję, a w niej przywróciła wielkość swojemu państwu - powiedział wicepremier.

Gowin wyjaśnił również, skąd rząd PiS wziął kwotę 340 miliardów złotych strat po PO i PSL. - To bardzo prosto wyliczyć. Bada się, jaki jest poziom skuteczności poboru. Poziom spadł o 3 proc., co przez 8 lat przekłada się na kwotę kilkuset miliardów złotych - tłumaczy wicepremier.

d9w6lhi

Według niego, głównym wnioskiem po audycie jest to, że państwo jest źle skonstruowane, a "8 lat rządów Platformy zostało zmarnotrawione, jeśli chodzi o sanację państwa"

- Można nas krytykować i oceniać, ale na pewno nie jesteśmy autorytarnym reżimem, jak przedstawia nas wielu manifestantów KOD - dodał.

d9w6lhi

Podziel się opinią

Share

d9w6lhi

d9w6lhi
Więcej tematów