Trwa ładowanie...
d2j352o
13-02-2015 09:49

Gowin: Duda nie jest bez skazy, ale ze sprawą Blidy nie miał nic wspólnego

- Nie chcę mówić, że to jest kandydat bez skazy, ale próby zrzucania na Andrzeja Dudę odpowiedzialności za tragedię, jaką była śmierć Barbary Blidy, to jest bardzo brudna gra - szef Polski Razem Jarosław Gowin w TVP Info. Wyjaśnił, że Duda w latach 2006-2007 był wiceministrem sprawiedliwości, więc "zajmował się kompletnie innymi sprawami". Kilka dni temu doradca prezydenta Tomasz Nałęcz powiedział, że "widzi za nim (za Dudą - przyp. red.) cień Barbary Blidy".

d2j352o

Gowin zauważył, że ataki na kandydata PiS na prezydenta będą przybierały na sile. - Zaczyna robić się nerwowo w obozie rządowym. Ataki na Andrzeja Dudę są wyrazem strachu już nie tylko przed drugą turą wyborów prezydenckich, ale już o wynik drugiej tury - ocenił.

Kilka dni temu Tomasz Nałęcz powiedział w rozmowie z TVP Info, że "widzi za nim (za Dudą - przyp. red.) cień Barbary Blidy". Gowin skomentował jego słowa twierdząc, że "to jest bardzo brudna gra". - Nie chcę mówić że to jest kandydat bez skazy, bo każdy z nas ma zapewne jakieś słabości, ale z całą pewnością próba zrzucania na Andrzeja Dudę odpowiedzialności za tragedię, jaką była śmierć Barbary Blidy, to jest bardzo brudna gra. I myślę, że jest to na tyle czytelne, że Polacy tego nie kupią - powiedział. Dodał, że Duda nie zajmował się sprawami karnymi. Zastrzegł jednak, że nie podobała mu się "praktyka sprawowania urzędu przez (ówczesnego – przyp. red.) ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę".

"Dlaczego nie był przyjacielem Barbary Blidy?"

Doradca prezydenta, prof. Tomasz Nałęcz, powiedział na antenie TVP Info, że "piony w kancelarii pana prezydenta Kaczyńskiego, które zajmowały się sprawami prostych ludzi i podlegały panu Dudzie funkcjonowały nie najlepiej i trzeba było wielu miesięcy, żeby te zaległości nadrobić".

d2j352o

Nałęcz stwierdził ponadto, że "widzi za nim (za Dudą - przyp. red.) cień Barbary Blidy". Przypomniał, że kandydat PiS na prezydenta był wiceministrem sprawiedliwości w latach 2006-2007. - Skoro chce być przyjacielem każdego człowieka to dlaczego nie był przyjacielem Barbary Blidy? - pytał retorycznie Nałęcz.

Barbara Blida postrzeliła się śmiertelnie w klatkę piersiową 25 kwietnia 2007 roku. Do zdarzenia doszło podczas przeszukania jej domu w Siemianowicach Śląskich przez ABW. Okoliczności śmierci posłanki nadal pozostają niejasne.

Andrzej Duda był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w latach 2006-2007. Został na to stanowisko powołany przez ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Odwołał go Jarosław Kaczyński w listopadzie 2007 roku.

d2j352o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j352o
Więcej tematów