Trwa ładowanie...
d4ncaq8

Gosiewska nie dostanie 5 mln złotych za śmierć męża? Prawnik MON: oczekiwania nie są realne

- Jej oczekiwania nie są realne i chyba musi je ona zweryfikować - tak pełnomocnik MON mec. Andrzej Lew-Mirski w rozmowie z "Super Expressem" komentuje roszczenia Beaty Gosiewskiej za śmierć męża Przemysława Gosiewskiego. Europosłanka PiS chce pięciu milionów złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europosłanka z listy Prawa i Sprawiedliwości Beata Gosiewska.
Europosłanka z listy Prawa i Sprawiedliwości Beata Gosiewska. (PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski)
d4ncaq8

Gosiewska złożyła trzy wnioski, w których żąda po 1,25 mln złotych zadośćuczynienia dla siebie i dwójki dzieci i po 400 tys. odszkodowania dla dzieci. Według ustaleń serwisu oko.press europosłanka chce również po 72 tys. złotych wyrównania renty oraz dodatkowej renty w wysokości 2 tys. złotych miesięcznie.

Pełnomocnik Ministerstwa Obrony Narodowej w rozmowie z "Super Expressem" mówi jednak, że te oczekiwania są zbyt wygórowane. - Są oczekiwania i są realne możliwości. Jeśli ktokolwiek dostanie pieniądze, to dzieci. Co do samej pani Gosiewskiej, sytuacja będzie bardziej skomplikowana. Ma prawo wystąpić o taką kwotę, jakiej zażądała. Ale najwyższe do tej pory zasądzone kwoty wynosiły od 10 tys. zł do 250 tys. zł. Jej oczekiwania nie są realne i chyba musi je zweryfikować - mówi gazecie mec. Andrzej Lew-Mirski, który zawiera ugody z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej.

Jak przypomina "Super Express", Gosiewska i dwójka jej dzieci otrzymali po 250 tys. zł zadośćuczynienia. Kancelaria Sejmu wypłaciła jej 100 tys. zł odszkodowania.

Czekamy na komentarz Beaty Gosiewskiej w tej sprawie.

"Super Express"/oprac. Arkadiusz Jastrzębski

d4ncaq8

Podziel się opinią

Share

d4ncaq8

d4ncaq8
Więcej tematów