Trwa ładowanie...
pogoda

Gorzów Wielkopolski. Mieszkańcy w panice przed gradobiciem, szukają miejsc parkingowych

Gorzów Wielkopolski we wtorek zmagał się z gradobiciem. Z nieba spadały kulki lodu o średnicy 10 centymetrów. W środę sytuacja może się powtórzyć.

Share
Gorzów Wielkopolski. Mieszkańcy w panice przed gradobiciem, szukają miejsc parkingowych
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Toomi73
d46ekew

Jesteś świadkiem burzy? Pada deszcz i grad oraz wieje porywisty wiatr? Prześlij nam newsa, zdjęcie filmik przez dziejesie.wp.pl.

Jak podaje IMGW, wieczorem i w nocy na Pomorzu Zachodnim, Dolnym Śląsku, a także w województwie lubuskim i części wielkopolskiego, mogą pojawić się silne burze z gradem i wiatrem, który momentami osiągnie 115 km/h. W związku z tym, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zdecydował o wysłaniu Alertu do osób w tych regionach.

d46ekew

Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego wzięli sobie do serca pogodowe ostrzeżenia. Jak wynika z portalu gorzowianin.com, część z nich szuka miejsc parkingowych pod dachem. Wtorkowe gradobicie zniszczyło wiele samochodów zaparkowanych na zewnątrz. Teraz kierowcy chcą zabezpieczyć się przed zmienną pogodą.

Zobacz także: Tusk i Hitler. Magdalena Adamowicz krytykuje grafikę udostępnioną przez Saryusz-Wolskiego

Jedna z galerii handlowych udostępniła za darmo parking. Zainteresowanie było tak duże, że wolne miejsca szybko się zapełniły.

Jak wynika z prognoz, ze strony Niemiec nadciąga burzowa formacja liniowa, która przyniesie bardzo silne porywy wiatru. Możliwe są także opady deszczu oraz gradu o średnicy nawet powyżej 5 cm.

"Przygotowania do nawałnicy środowej" - napisał do nas czytelnik, wysyłając zdjęcia z niemiekciej miejsocowści Boblingen niedaleko Stuttgartu.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46ekew

Podziel się opinią

Share
d46ekew
d46ekew
Więcej tematów