Trwa ładowanie...

Gorzów Wielkopolski. Jest wniosek o zawieszenie sędzi. Miała pomówić Zbigniewa Ziobrę

Jest wniosek o zawieszenie sędzi Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim Olimpii Barańskiej-Małuszek. Powód? Miała "nie zachować powściągliwości w korzystaniu z mediów społecznościowych". Chodzi m.in. o krytyczne wpisy pod adresem ministra Zbigniewa Ziobry.

Gorzów Wielkopolski. Jest wniosek o zawieszenie sędzi. Miała pomówić Zbigniewa ZiobręŹródło: East News
d3an6au
d3an6au

Wszystko zaczęło się od tego, że 15 listopada zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów powszechnych sędzia Przemysław Radzik skierował do Sądu Dyscyplinarnego wniosek o rozpoznanie sprawy przeciwko sędzi Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim Olimpii Barańskiej-Małuszek.

Sędzia Barańska-Małuszek miała "nie zachować powściągliwości w korzystaniu z mediów społecznościowych". Chodziło o to, że we wpisach na Twitterze z dnia 9 oraz 25 sierpnia miała "pomówić" jednego z prokuratorów Prokuratury Krajowej i jednocześnie kandydata na wolne stanowisko sędziowskie w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Barańska-Małuszek oceniła go jako osobę, która "nie ma stażu i łamie prawa człowieka". Z kolei jej zdaniem Zbigniew Ziobro, "wyprodukował aferę" i jest "odpowiedzialny za stworzenie systemu korupcyjnego w sądach i prokuraturze uzależniającego wymiar sprawiedliwości od woli politycznej".

W poniedziałek poinformowano, że sędzia Przemysław Radzik "skierował do Sądu Dyscyplinarnego wniosek o zawieszenie obwinionej sędzi w czynnościach służbowych z obniżeniem wysokości jej wynagrodzenia na czas trwania tego zawieszenia".

Bartosz Marczuk pokazał przerażające wyliczenia emerytur. Reakcja Bielana

Rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych wskazał na to, że zgodnie z art. 129 ust. 3 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnego "zawieszając sędziego w czynnościach służbowych, na czas trwania tego zawieszenia, Sąd Dyscyplinarny, w granicach od 25 procent do 50 procent, obniża wysokość jego wynagrodzenia".

O jakiej aferze pisała na Twitterze Olimpia Barańska-Małuszek? Przypomnijmy: w Ministerstwie Sprawiedliwości i środowisku sędziowskim miała funkcjonować internetowa grupa "Kasta", której celem było oczernianie tych sędziów, którzy krytykowali reformę sądownictwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

d3an6au
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3an6au
Więcej tematów