Trwa ładowanie...
d3ubefw

Gorzów Wielkopolski: 15 lat więzienia dla pedofila za gwałt na ośmiolatce

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim skazał 21-letniego Grzegorza Sz. na karę 15 lat pozbawienia wolności za gwałt na ośmioletniej dziewczynce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Sz. został zatrzymany przez antyterrorystów rok temu. Teraz trafi do więzienia.
Grzegorz Sz. został zatrzymany przez antyterrorystów rok temu. Teraz trafi do więzienia. (Policja)
d3ubefw

Mężczyzna został oskarżony o gwałt i usiłowanie gwałtów na nieletnich. - Zarzucono mu popełnienie czterech przestępstw. Trzy to czyny skierowane przeciwko obyczajności i wolności. Związane były one z osobami małoletnimi. Jeden dotyczy zgwałcenia i pozbawienia wolności, dwa pozostałe dotyczą usiłowania popełnienia takich czynów. Ostatni z zarzutów dotyczy prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu - mówił Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Prokurator wnioskował o 17 lat więzienia dla pedofila. Sędzia zdecydował się ukarać gwałciciela karą 15 lat pozbawienia wolności oraz zapłatą 100 tysięcy złotych na rzecz ośmioletniej dziewczynki.

Sytuacja miała miejsce we wrześniu 2017 roku. Gdy dziewczynka wracała ze szkoły w Bierzwniku (wieś w woj, zachodniopomorskim), mężczyzna podjechał obok niej samochodem. Nie znała go, ale wsiadła do jego auta. Ten wywiózł ją do innego województwa i tam miało dojść do gwałtu na dziecku. Po wszystkim mężczyzna porzucił zgwałconą dziewczynkę w Dobiegniewie (woj. lubuskie). Wszystko to trwało około godziny.

d3ubefw

Sprawa została zgłoszona na policję, która zorganizowała obławę. Złapała go dwa dni później w jego mieszkaniu z pomocą antyterrorystów.

Podczas śledztwa okazało się, że tego samego dnia próbował zaciągnąć do samochodu 10-letnią dziewczynkę, ale ta odmówiła. W sierpniu usiłował zgwałcić 14-latkę. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy.

d3ubefw

Podziel się opinią

Share

d3ubefw

d3ubefw
Więcej tematów