Trwa ładowanie...
dalyk8b

Gorzów. Kontrowersyjne słowa księdza o szczepionkach. "Z ciał dzieci"

- Chciałbym przeprosić wszystkich za słowa księdza rezydenta - stwierdził proboszcz kościoła pw. pierwszych męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Jeden z duchownych parafii w trakcie mszy modlił się o wynalezienie nowej szczepionki, która nie będzie "wytworzona z wykorzystaniem ciał dzieci pochodzących z aborcji".
Share
Gorzów Wielkopolski. Ks. Piotr Krysztofiak nie będzie już mógł wypowiadać się publicznie
Gorzów Wielkopolski. Ks. Piotr Krysztofiak nie będzie już mógł wypowiadać się publicznie
dalyk8b

- Nigdy się nie spodziewałem, że zrobi coś takiego bez mojej wiedzy i bez konsultacji ze mną - stwierdził w rozmowie z portalem gorzowianin.com proboszcz Bogusław Kaczmarek z parafii pw. pierwszych męczenników Polski w Gorzowie.

W trakcie środowej mszy ksiądz rezydent Piotr Krysztofiak modlił się m.in. w intencji wykrycia nowej szczepionki, która nie będzie przygotowywana z wykorzystaniem "ciał dzieci pochodzących z aborcji".

- Ksiądz został został pouczony o niestosowności tej wypowiedzi. O tym fakcie poinformowałem również biskupa. Chciałbym przeprosić wszystkich za słowa księdza rezydenta - dodał ks. Kaczmarek. Duchowny nie będzie mógł się wypowiadać się publicznie.

dalyk8b

Szczepionka na COVID. Rzecznik rządu potwierdza doniesienia dot. negocjacji

"W sprawie tych skandalicznych słów kapłana do wiernych (często starszych osób...) skierowałem interwencję do Ministra Zdrowia" - napisał na Twitterze Krzysztof Brejza. Polityk chce, by zareagował Episkopat.

Watykańska Kongregacja Nauki Wiary orzekła, że gdy nie są dostępne szczepionki przeciwko COVID-19 niebudzące zastrzeżeń etycznych, jest "moralnie dopuszczalne stosowanie szczepionek, które wykorzystały linie komórkowe z abortowanych płodów w procesie badawczym i produkcyjnym" i nie należy takich decyzji utożsamiać z "akceptacją dla aborcji".

dalyk8b

- To samo stanowisko poparła Konferencja Episkopatu Polski, więc jako parafia oficjalnie popieramy szczepionki - podkreślił proboszcz.

Źródło: gorzowianin.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dalyk8b

Podziel się opinią

Share
dalyk8b
dalyk8b
Więcej tematów