Trwa ładowanie...

Google publikuje wyjątkowe wideo na Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji odbywają się dziesiątki akcji, których celem jest zwrócenie uwagi na problem niszczenia naszej planety. Z okazji tego święta wyjątkowe wideo udostępniła przeglądarka Google.

Google Doodle z okazji Światowego Dnia ZiemiGoogle Doodle z okazji Światowego Dnia ZiemiŹródło: Google
dclbu9n
dclbu9n

Inicjatorami Dnia Ziemi są USA i ONZ. Pierwotnie święto to przypadało na dzień równonocy wiosennej na półkuli północnej (najczęściej 20 lub 21 marca), a pierwsze obchody miały miejsce w 1970 roku.

W 2009 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło, że 22 kwietnia obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Pierwsze obchody miały miejsce w 2010 roku.

Google ze specjalnym wideo na Światowy Dzień Ziemi

O Dniu Ziemi po raz kolejny nie zapomniał również Google. Największa na świecie wyszukiwarka z okazji święta naszej planety zastąpiła swoje logo specjalnym nagraniem, które uczy, jak wspólnie możemy zadbać o dobro Ziemi.

Wideo pokazuje jak kolejne pokolenia sadzają drzewko, które dorasta wraz z osobami, które je zasadziły. W ten sposób każdy z nas może zasadzić roślinę i w ten sposób zostawić po sobie pamiątkę, która przetrwa dziesiątki, a może nawet setki lat.

dclbu9n

Czwartkowy Google Doodle gości na stronie głównej Google na wszystkich kontynentach. Artystką odpowiedzialną za jego wykonanie jest Sophie Diao. -Dzień Ziemi jest wyjątkowy każdego roku, ale szczególnie w tym roku nauczyłem się doceniać wpływ drzew na ugruntowanie. Dużą częścią każdego dnia jest dla mnie wyglądanie przez okno i podziwianie różnorodności gatunków – mówiła artystka w rozmowie z Google.

Diao opowiedziała również, co było dla niej motywacją do stworzenia Google Doodla na Dzień Ziemi. - Wiedziałam, że chcę stworzyć narrację o znaczeniu drzew, więc zacząłem od zbadania wszystkiego, co mogłam, na temat technik ponownego zalesiania i najlepszych praktyk. Zainspirowały mnie historie ludzi, którzy sadzili drzewa, gdy byli bardzo młodzi i opiekowali się nimi przez całe życie, oraz ludzi - czasami jako społeczności, innym razem pracując indywidualnie - którzy za cel postawili sobie ponowne zalesianie jakiegoś miejsca, czy to jednego z najgęściej zaludnionych miast na świecie lub suchej pustyni, która kiedyś była bujna i zielona.

Earth Day 2021 Doodle

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dclbu9n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dclbu9n
Więcej tematów