Google publikuje wyjątkowe wideo na Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji odbywają się dziesiątki akcji, których celem jest zwrócenie uwagi na problem niszczenia naszej planety. Z okazji tego święta wyjątkowe wideo udostępniła przeglądarka Google.
22.04.2021 13:30
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Inicjatorami Dnia Ziemi są USA i ONZ. Pierwotnie święto to przypadało na dzień równonocy wiosennej na półkuli północnej (najczęściej 20 lub 21 marca), a pierwsze obchody miały miejsce w 1970 roku.
W 2009 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło, że 22 kwietnia obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Pierwsze obchody miały miejsce w 2010 roku.
Google ze specjalnym wideo na Światowy Dzień Ziemi
O Dniu Ziemi po raz kolejny nie zapomniał również Google. Największa na świecie wyszukiwarka z okazji święta naszej planety zastąpiła swoje logo specjalnym nagraniem, które uczy, jak wspólnie możemy zadbać o dobro Ziemi.
Wideo pokazuje jak kolejne pokolenia sadzają drzewko, które dorasta wraz z osobami, które je zasadziły. W ten sposób każdy z nas może zasadzić roślinę i w ten sposób zostawić po sobie pamiątkę, która przetrwa dziesiątki, a może nawet setki lat.
Czwartkowy Google Doodle gości na stronie głównej Google na wszystkich kontynentach. Artystką odpowiedzialną za jego wykonanie jest Sophie Diao. -Dzień Ziemi jest wyjątkowy każdego roku, ale szczególnie w tym roku nauczyłem się doceniać wpływ drzew na ugruntowanie. Dużą częścią każdego dnia jest dla mnie wyglądanie przez okno i podziwianie różnorodności gatunków – mówiła artystka w rozmowie z Google.
Diao opowiedziała również, co było dla niej motywacją do stworzenia Google Doodla na Dzień Ziemi. - Wiedziałam, że chcę stworzyć narrację o znaczeniu drzew, więc zacząłem od zbadania wszystkiego, co mogłam, na temat technik ponownego zalesiania i najlepszych praktyk. Zainspirowały mnie historie ludzi, którzy sadzili drzewa, gdy byli bardzo młodzi i opiekowali się nimi przez całe życie, oraz ludzi - czasami jako społeczności, innym razem pracując indywidualnie - którzy za cel postawili sobie ponowne zalesianie jakiegoś miejsca, czy to jednego z najgęściej zaludnionych miast na świecie lub suchej pustyni, która kiedyś była bujna i zielona.