Trwa ładowanie...
d43gsjd

Google klasyfikują znak Polski Walczącej do symboli hitlerowski

Gdy internauta wpiszę w Google słowo "znak hitlerowski" zobaczy symbol Walczącej Polski. Sprawę ujawniła "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google klasyfikują znak Polski Walczącej do symboli hitlerowski
(screen, Fot: screen)
d43gsjd

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" podali informacje o błędnym algorytmie wyszukiwarki Google. Gdy użytkownik wpisze frazę "symbole hitlerowskie" i naciśnie przycisk "Grafika" zobaczy wśród sfastyk symbol Walczącej Polski.

Na łamach gazety Piotr Zalewski z Google Polska wyjaśnił, że wyniki wyszukiwania mają bezpośredni zwiazek z szerszymi treściami udostępnianymi na różnych stronach. Oznacza to, że symbol Walczącej Polski został wielokrotnie użyty w artykułach zwiazanych z nazimem, a sama grafika wbyła opisywana w kontekście m.in. hitlerwskich zbrodni.

Piotr Zalewski przyznał, że rezultaty wyszukiwań nie zawsze są zgodne z oczekiwania internautów.

Na mocu ustawy z 2014 roku symbol "PW" podlega ochronie prawnej. Zodnie z ustawą: „Znak Polski Walczącej, będący symbolem walki polskiego narodu z niemieckim agresorem i okupantem podczas II wojny światowej, stanowi dobro ogólnonarodowe i podlega ochronie należnej historycznej spuściźnie Rzeczypospolitej Polskiej […] Otaczanie Znaku Polski Walczącej czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczpospolitej Polskiej”.

d43gsjd

Podziel się opinią

Share

d43gsjd

d43gsjd
Więcej tematów