Trwa ładowanie...
Godzina "W". 77. rocznica Powstania Warszawskiego

Godzina "W". 77. rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia o godz. 17 w wielu polskich miastach zawyły syreny alarmowe. Zapraszamy na relację Wirtualnej Polski z obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Rondzie Romana Dmowskiego w Warszawie.

Share
dyqyy5u

W stolicy od kilkunastu godzin trwają obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Było to wystąpienie zbrojne przeciwko okupującym Warszawę wojskom hitlerowskim.

Operacja została zorganizowana przez Armię Krajową w ramach akcji "Burza". Rozpoczęła się 1 sierpnia o godz. 17 i trwała przez 63 dni.

- Wola walki przeciwko znienawidzonemu wrogowi, chęć wyzwolenia Rzeczypospolitej była tak silna, że tego nie dało się zatrzymać. (...) To musiało się urzeczywistnić i urzeczywistniło się - tłumaczył w sobotę prezydent Andrzej Duda podczas Apelu Pamięci na pl. Krasińskich.

dyqyy5u

- Jak co roku spotykamy się na tym szlaku dzień po dniu. W tych bardzo wielu miejscach, które są istotne dla naszej pamięci. I będziemy się spotykać przez kolejne lata i dziesięciolecia. Bo ta pamięć jest częścią naszego DNA - mówił z kolei prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Zobacz też: Sygnał, który każe zatrzymać się miastu. Co oznaczają syreny 1 sierpnia w godzinę "W"?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dyqyy5u

Podziel się opinią

Share
dyqyy5u
dyqyy5u
Więcej tematów