Trwa ładowanie...
d3sncte

Godek wystąpi na medycznej uczelni. "Chcemy nauki o zdrowiu, nie o religii!"

13 i 14 kwietnia w Bydgoszczy i w Toruniu odbędą się "Dni Bioetyczne" – wśród prelegentek jest Kaja Godek. W sieci pojawiła się właśnie petycja o odwołanie konferencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uczelnia medyczna zaprosiła Kaję Godek na konferencję
Uczelnia medyczna zaprosiła Kaję Godek na konferencję (East News)
d3sncte

Autorami petycji są działacze Partii Razem, a jej odbiorcami - władze Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Pierwsi nie zostawiają suchej nitki na wydarzeniu, do którego zostały ponad 2 tygodnie. Według przeciwników "Bydgoskich Dni Bioetyki", te nie mają nic wspólnego z nauką o zdrowiu, skoro jeden z wykładów poprowadzi Kaja Godek.

"Zapowiedziane prelekcje stoją w jawnej sprzeczności z misją Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który powinien być światopoglądowo neutralny, a nie propagować fundamentalistyczne, szkodliwe przekonania, wywodzące się z religii. CM i UMK to uczelnie państwowe i świeckie. Nowoczesna medycyna opiera się na wiedzy naukowej, a nie na dogmatach wiary" – piszą autorzy petycji. Ich zdaniem, osoba, która "potrafi porównać zapłodnienie metodą in vitro do gwałtu", tylko zaszkodzi uczelni. Ale nie tylko.

PetycjeOnline.com

Podkreślono, że występ Godek zagraża przede wszystkim kobietom. "Żyjemy w czasach realnego zagrożenia dla pozycji nauki oraz zdrowia i życia pacjentek" – zauważają. "Gdy instytucje naukowe ulegają naciskom, świadomie przyczyniają się do odbierania kobietom prawa do podejmowania autonomicznych decyzji" – zaznaczają. I proszą rektorów o ich obronę. "Nie pozwólcie na zakłamywanie rzeczywistości" – brzmi ich apel.
W sobotę 17 marca liczba podpisów podpetycją wyniosła 670 (godz. 15).

d3sncte

Podziel się opinią

Share

d3sncte

d3sncte
Więcej tematów