Trwa ładowanie...
d3u0q57

Głosowanie ws. KRS anulowane. "Elżbieta Witek manipuluje i oszukuje"

Stanisław Gawłowski oskarżył Elżbietę Witek o "manipulację i oszustwo" przy głosowaniu ws. kandydatów do KRS. Marszałek Sejmu anulowała głosowanie, choć nie przewiduje tego regulamin. "Źle się zaczyna ta kadencja" - napisał senator.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Głosowanie ws. KRS anulowane. "Elżbieta Witek manipuluje i oszukuje" - uważa Stanisław Gawłowski
Głosowanie ws. KRS anulowane. "Elżbieta Witek manipuluje i oszukuje" - uważa Stanisław Gawłowski (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d3u0q57

"Marszałek Witek manipuluje i oszukuje.Nie było wniosku grupy posłów o reasumpcje, a głosowania powtórzono" - napisał na Twitterze Stanisław Gawłowski. Senator kojarzony z Platformą Obywatelską opatrzył swój wpis hazhtagiem #bezprawiePiS.

"W PiS bez zmian‼️ Źle się zaczyna ta kadencja Sejmu" - czytamy na Twitterze polityka. Gawłowski przypomniał, że poprzedni marszałek Sejmu Marek Kuchciński w odmówił przeprowadzenia reasumpcji na wniosek ok. 100 posłów opozycji.

Głosowanie ws. KRS anulowane. "Witek manipuluje i oszukuje"

d3u0q57

Głosowanie ws. KRS zostało anulowane, choć nie przewiduje tego regulamin. Posłowie co najmniej dwóch ugrupowań zgłaszali problemy z terminalem do głosowania. Elżbieta Borowczak z PiS przekonywała marszałek Sejmu, że głosowanie "trzeba anulować, bo przegramy".

Zobacz też: Awantura w Sejmie po głosowaniu ws. KRS. Lewica składa donos do prokuratury

Światło na decyzję Elżbiety Witek rzuca Grzegorz Braun. Poseł Konfederacji nie ma wątpliwości, że doszło do przestępstwa. Powód? Zdaniem Brauna, nieporadność Jarosława Kaczyńskiego i innych posłów, którzy nie umieli obsłużyć urządzenia do głosowania. Było on bardziej skomplikowane niż inne, bo trzeba było poprzeć lub odrzucić każdego z sześciu kandydatów do KRS.

Czytaj też: KO zapowiada wniosek o odwołanie Elżbiety Witek i składa zawiadomienie ws. fałszerstwa
Sejm. Reasumpcja głosowania - czym jest i jak powinna przebiegać?

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u0q57

Podziel się opinią

Share

d3u0q57

d3u0q57
Więcej tematów