Trwa ładowanie...
ycipk-3aofs3

Głosowanie ws. KRS anulowane. "Elżbieta Witek manipuluje i oszukuje"

Stanisław Gawłowski oskarżył Elżbietę Witek o "manipulację i oszustwo" przy głosowaniu ws. kandydatów do KRS. Marszałek Sejmu anulowała głosowanie, choć nie przewiduje tego regulamin. "Źle się zaczyna ta kadencja" - napisał senator.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Głosowanie ws. KRS anulowane. "Elżbieta Witek manipuluje i oszukuje" - uważa Stanisław Gawłowski
Głosowanie ws. KRS anulowane. "Elżbieta Witek manipuluje i oszukuje" - uważa Stanisław Gawłowski (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
ycipk-3aofs3

"Marszałek Witek manipuluje i oszukuje.Nie było wniosku grupy posłów o reasumpcje, a głosowania powtórzono" - napisał na Twitterze Stanisław Gawłowski. Senator kojarzony z Platformą Obywatelską opatrzył swój wpis hazhtagiem #bezprawiePiS.

"W PiS bez zmian‼️ Źle się zaczyna ta kadencja Sejmu" - czytamy na Twitterze polityka. Gawłowski przypomniał, że poprzedni marszałek Sejmu Marek Kuchciński w odmówił przeprowadzenia reasumpcji na wniosek ok. 100 posłów opozycji.

ycipk-3aofs3

Głosowanie ws. KRS anulowane. "Witek manipuluje i oszukuje"

Głosowanie ws. KRS zostało anulowane, choć nie przewiduje tego regulamin. Posłowie co najmniej dwóch ugrupowań zgłaszali problemy z terminalem do głosowania. Elżbieta Borowczak z PiS przekonywała marszałek Sejmu, że głosowanie "trzeba anulować, bo przegramy".

Zobacz też: Awantura w Sejmie po głosowaniu ws. KRS. Lewica składa donos do prokuratury

ycipk-3aofs3

Światło na decyzję Elżbiety Witek rzuca Grzegorz Braun. Poseł Konfederacji nie ma wątpliwości, że doszło do przestępstwa. Powód? Zdaniem Brauna, nieporadność Jarosława Kaczyńskiego i innych posłów, którzy nie umieli obsłużyć urządzenia do głosowania. Było on bardziej skomplikowane niż inne, bo trzeba było poprzeć lub odrzucić każdego z sześciu kandydatów do KRS.

Czytaj też: KO zapowiada wniosek o odwołanie Elżbiety Witek i składa zawiadomienie ws. fałszerstwa
Sejm. Reasumpcja głosowania - czym jest i jak powinna przebiegać?

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3aofs3

ycipk-3aofs3
ycipk-3aofs3