Trwa ładowanie...

Posłanka Razem głosowała przeciw podniesieniu kwoty wolnej od podatku. "Nie jest w stanie odpowiedzieć dlaczego"

Posłanka Paulina Matysiak w porannej rozmowie RMF FM dopytywana była o to, dlaczego zagłosowała w Sejmie przeciw podniesieniu kwoty wolnej od podatku, m.in. dla matek samotnie wychowujących dzieci. - Akurat w przypadku tego projektu nie jestem w stanie panu odpowiedzieć (...) Ale głosowałam tak, jak cały klub - stwierdziła.

Na zdjęciu: Paulina Matysiak z parlamentarzystami z partii Razem Na zdjęciu: Paulina Matysiak z parlamentarzystami z partii Razem Źródło: East News, fot: Jan Bielecki
dqw3dl9
dqw3dl9

Przypomnijmy, że w czwartek 12 maja br. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o PIT, która m.in. obniża dolną stawkę PIT z 17 do 12 procent oraz daje przedsiębiorcom możliwość odliczenia części składki zdrowotnej od podstawy opodatkowania. Nowe przepisy mają też ułatwić rozliczanie się rodzicom samotnie wychowującym dzieci poprzez m.in. zwiększenie kwoty wolnej od podatku.

Posłanka partii Razem Paulina Matysiak zagłosowała przeciw przyjęciu projektu. Pytana w porannej rozmowie przez Roberta Mazurka o powód swojej decyzji odparła, że "głosowała tak, jak cały klub". - I to było moje głosowanie - stwierdziła, próbując uzasadnić swoją decyzję. Dopytywana przez dziennikarza, posłanka zaczęła mówić o debacie.

- Uznaliśmy po prostu, że nie będziemy popierali tych rozwiązań, które wprowadzają też duże zamieszanie. Nie uważam, żeby ta debata odbyła się w sposób prawidłowy, tak jak oczywiście inne debaty - kontynuowała. Dopytywana, dlaczego zdecydowała zagłosować przeciwko, posłanka kontynuowała:

dqw3dl9

- Generalnie popieraliśmy takie rozwiązania - stwierdziła nagle. - I zgadzamy się z tym, że tę kwotę wolną od podatku należy podnieść. Nie uważamy, że my, jako parlamentarzyści powinniśmy być stawiani w lepszej sytuacji, bo w wielu sytuacjach mamy o wiele lepiej - tłumaczyła.

Dopytywana dalej o to, dlaczego ostatecznie była przeciw przyjęciu wyżej opisanych rozwiązań, odpowiedziała:

- Akurat w przypadku tego projektu nie jest w stanie panu odpowiedzieć, bo nie prowadziłam tego projektu. Zajmowałam się innymi. Ale głosowałam tak, jak cały klub - powtórzyła.

Zobacz też: Ceny szaleją. "To efekt tzw. niewidzialnej ręki rynku"

Należy doprecyzować, iż nowo przyjęte przepisy ponownie wprowadzają wspólne rozliczenie z dzieckiem w przypadku samotnych rodziców, którzy skorzystają z półtorakrotności kwoty wolnej, czyli 45 tysięcy złotych.

dqw3dl9

Wspólne rozliczenie zastąpi - wprowadzoną od 1 stycznia 2022 r. w Polskim Ładzie - ulgę w wysokości 1500 złotych, która zastąpiła możliwość wspólnego rozliczania się z dzieckiem.

Źródło: RMF FM/PAP

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dqw3dl9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqw3dl9
Więcej tematów