Trwa ładowanie...
di8yxso

Głos lektora wraca do Google Maps. Jarosław Juszkiewicz: spędzimy jeszcze trochę czasu razem

Google ugięło się pod naporem internautów. Głos, który przez ponad dekadę towarzyszył kierowcom, znowu wróci do map. Stanie się tak do czasu, gdy nie zostanie udoskonalona technologia, którą ma przemawiać robot.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Głos lektora wraca do Google Maps. Jarosław Juszkiewicz: spędzimy jeszcze trochę czasu razem
Głos lektora wraca do Google Maps. Jarosław Juszkiewicz: spędzimy jeszcze trochę czasu razem (autokult)
di8yxso

O Jarosławie Juszkiewiczu głośno zrobiło się niecały tydzień temu. To dziennikarz Polskiego Radia, który podkłada głos pod polską edycję Google Maps. Lektora miała jednak zastąpić, jak skomentował sam zainteresowany, "bezduszna maszyna". Google twierdził, że dzięki zmianie nawigacja będzie bardziej precyzyjna. Syntezator stopniowo był wprowadzany w innych krajach od jesieni zeszłego roku.

Decyzja Google nie spodobała się jednak wielu polskim internautom, którzy zaczęli protestować. Wskazywali m.in. na brak naturalności. Głos Juszkiewicza towarzyszył kierowcom przez blisko 13 lat. Dziennikarz pożegnał się ze wszystkimi krótkim filmem na platformie YouTube. W ciągu 5 dni, od momentu opublikowania wideo na platformie, obejrzało go ponad milion osób.

Przeczytaj: Zmiana polskiego głosu w Google Maps. Lektor był zaskoczony, gdy to usłyszał

di8yxso

Protesty internautów przyniosły jednak skutek. Juszkiewicz czasowo znowu będzie podkładał głos pod polską edycję Google Maps. - Wygląda na to, że spędzimy jeszcze trochę czasu razem. Co najmniej do momentu, kiedy mój cyfrowy następca nie zostanie udoskonalony - skomentował lektor. Juszkiewicza wciąż będzie można jednak usłyszeć w innej aplikacji dla kierowców - Janosik.

Przeczytaj również: "Kieruj się na południe" już nie będzie takie samo. Rozmawiamy z polskim lektorem Map Google, który został zastąpiony przez syntezator

Zobacz wideo: TVP o zbiórce podpisów dla Rafała Trzaskowskiego. Jest reakcja kandydata KO

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

di8yxso

Podziel się opinią

Share

di8yxso

di8yxso
Więcej tematów