PolskaGlobalna wioska pod Pałacem Kultury

Globalna wioska pod Pałacem Kultury

Studenci z ponad 90 krajów zaprezentowali swoje regionalne stroje, potrawy i zwyczaje podczas
"Globalnej wioski" - imprezy festiwalowej zorganizowanej w ramach
odbywającego się w Warszawie kongresu AIESEC.

Młodzież z różnych zakątków świata ubrana w stroje narodowe zapraszała do swoich stoisk, gdzie każdy mógł skosztować regionalnej kuchni, zobaczyć prezentacje tańców narodowych, posłuchać oryginalnej muzyki i obejrzeć przedmioty przywiezione z najdalszych zakątków świata.

W centrum zbudowanej pod Pałacem Kultury i Nauki wioski powstała scena, na której delegaci prezentowali muzykę i tańce charakterystyczne dla swojej ojczyzny.

Najbardziej może się podobać ta różnorodność kultur. W jednej chwili na scenie rozbrzmiewa muzyka hinduska i hindusi tańczą do niej w swoich strojach a za moment wchodzi grupa z Brazylii i zaczyna tańczyć sambę - powiedział prezydent komitetu kongresowego, Bartosz Węgrowski.

Festiwal był otwarty dla wszystkich warszawiaków i turystów, którzy zwiedzają stolicę. Węgrowski podkreślił, że przechodnie chętnie odwiedzali stoiska w wiosce i bawili się przy muzyce.

Odbywający się w sierpniu warszawski kongres jest drugim, zorganizowanym przez AIESEC Polska. Pierwszy odbył się w 1996 r. Impreza potrwa do 3 września.

Międzynarodową organizację AIESEC założyli w 1948 r. studenci z siedmiu państw europejskich. Pierwszy raz jej członkowie zebrali się na kongresie w Sztokholmie w 1949 r. Od tej pory spotkania takie organizowane są co roku. Obecnie do AIESEC należy ok. 20 tys. studentów z prawie 100 krajów.

AIESEC pomaga swoim członkom w rozwoju kariery, przede wszystkim przez organizację staży w renomowanych firmach, zazwyczaj za granicą.

Jednym z patronów medialnych warszawskiego światowego kongresu AIESEC jest Polska Agencja Prasowa.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)