Trwa ładowanie...
d32hvvw

Gliwice: 900 pojemników z nieznaną substancją. Nielegalne składowisko

Funkcjonariusze z Gliwic wraz z policjantami z Krakowa skontrolowali trzy ciężarówki, które wyładowywały towar. Okazało się, że przewoziły nielegalne odpady chemiczne. Składowano je w pobliskim magazynie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Gliwicach odkryto nielegalne składowisko odpadów chemicznych
W Gliwicach odkryto nielegalne składowisko odpadów chemicznych (KMP w Gliwicach)
d32hvvw

Na wszystkich trzech ciężarówkach (jedna była na kieleckich numerach rejestracyjnych, dwie na katowickich) znajdowały się pojemniki z cieczą nieznanego pochodzenia. W hali przemysłowej, do której przewożono pojemniki, odkryto prawie 900 zbiorników o pojemności około tysiąca litrów każdy. W nich także odkryto chemikalia o charakterystycznym zapachu materiałów ropopochodnych.

Transport, jak ustalili policjanci pochodził z miejscowości w województwie małopolskim. Adresatem przesyłki była fikcyjna firma.

d32hvvw

Policjanci wezwali na miejsce inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach oraz strażaków z KM PSP w Gliwicach.

Pojazdy ciężarowe zostały skierowane do Katowic, na parking wskazany przez marszałka województwa śląskiego, przeznaczony do magazynowania zatrzymanych transportów odpadów.

Sprawą zajmuje się prokurator Prokuratury Rejonowej Gliwice-Wschód. Czeka on na ekspertyzę z informacją o tym, jakie chemikalia znaleziono.

Policjanci ustalili, że w sprawę zamieszane są firmy z trzech województw: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego.

Źródło: KMP Gliwice, rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32hvvw

Podziel się opinią

Share
d32hvvw
d32hvvw
Więcej tematów