Gliński atakuje Tuska. "Wprowadził do Polski nienawiść"
Zdaniem szefa resortu kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego lider Platformy Obywatelskiej "wprowadził do Polski nienawiść, która ma dzielić Polaków". Polityk PiS odpowiedział też, czy Donald Tusk stanie przed Trybunałem Stanu za rzekome działania w interesie Rosji i Niemiec.
Piotr Gliński o Donaldzie Tusku wypowiedział się na antenie Radia Zet. Ministra zapytano, czy w jego ocenie szef PO jest patriotą. - Pewnie jest. Nie znam jego wewnętrznych odczuć i przemyśleń. Bardzo mnie martwią jego działania. Uważam, że są sprzeczne z polską racją stanu, nie są wyrazem miłości do ojczyzny - stwierdził Gliński.
- Wprowadził do Polski nienawiść, która ma dzielić Polaków i to jest niepokojące. Ta nienawiść nie tylko uniemożliwia normalne procesy demokratyczne, niszczy demokrację, ale przede wszystkim niszczy więzi międzyludzkie, w związku z tym niszczy Polskę i bardzo osłabia Polskę na arenie międzynarodowej - kontynuował minister, atakując przewodniczącego Platformy.
Dopytywany, czy Donald Tusk stanie przed Trybunałem stanu za rzekome działania na korzyść interesów Rosji i Niemiec, odparł, że nie wie. - Zobaczymy, jakie będą wyniki prac komisji (ds. badania wpływów rosyjskich - przyp. red.), którą powołujemy - wskazał Gliński. Podkreślił, że "to nie jest takie proste, by przenieść na poziom procesowy i prawny analizy nawet naukowe".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Najnowszy sondaż. PiS wciąż na czele
W niedzielę wieczorem "Rzeczpospolita" opublikowała sondaż IBRiS, w którym zapytano ankietowanych, na kogo oddaliby głos w wyborach do Sejmu. 33,4 proc. badanych zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę.
Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,2 proc. Podium zamyka Konfederacja, którą wskazało 12,2 proc. ankietowanych. Na Lewicę i Partię Razem swój głos oddałoby 10,7 proc. respondentów, a na Trzecią Drogę - 10,8 proc. ankietowanych.
"Opozycja - Koalicja Obywatelska, Lewica i Trzecia Droga - razem nie zdobyłaby większości w Sejmie. Głosować chce prawie połowa (46,8 proc.) respondentów" - wskazuje "Rzeczpospolita".
Źródło: Radio Zet/"Rzeczpospolita"