Trwa ładowanie...

Glapiński wietrzy spisek. Fala komentarzy w sieci

W najnowszym numerze tygodnika "Sieci" przeczytamy wywiad z Adamem Glapińskim. Prezes NBP opowiada w nim m.in. o "niemieckim planie" mającym na celu obalenie rządów PiS. Głównym realizatorem tego planu - wedle Glapińskiego - jest Donald Tusk. Rozmowa promowana jest m.in. przez należący prawdopodobnie do NBP profil na Twitterze.

Adam Glapiński podczas jednej z konferencji prasowych Jacek Dominski/REPORTERAdam Glapiński podczas jednej z konferencji prasowych Jacek Dominski/REPORTERŹródło: EAST_NEWS, fot: Jacek Dominski/REPORTER
d4mk5i4
d4mk5i4

Prezes Glapiński zajął się polityką i udzielił wywiadu, w którym uderza w szefa Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska.

- To dzieje się teraz i tutaj. Obalić rząd, wprowadzić Polskę do strefy euro, podpisać się pod pomysłem państwa europejskiego. Taki jest ich plan. Z tym planem został wysłany do Polski Donald Tusk - przekonuje prezes NBP w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".

Adam Glapiński zdaje się nie zauważać, że w kraju szaleje inflacja, rosną ceny energii, a kursy euro i dolara osiągają dawno niewidziane poziomy. - To świadoma próba tworzenia atmosfery anarchii, chaosu, że coś się wali, że kryzys nas przewróci. Tymczasem kraj się rozwija, PKB rośnie - twierdzi prezes NBP.

NBP promuje wywiad na Twitterze?

Rozmowę z prezesem Glapińskim na Twitterze promuje konto: Biuro Prasowe NBP. Autentyczność konta była już wcześniej stawiana pod znakiem zapytania, jednak wszystko wskazuje, że jest ono prowadzone przez NBP. Zastanawiał się nad tym także dziennikarz WP Michał Gostkiewicz.

Promowanie takich treści przez konto banku centralnego wzbudziło nie mniejsze zdziwienie użytkowników Twittera niż sam wywiad z prezesem instytucji. Działalność profilu podsumował dziennikarz TVN24 Radomir Witt, który porównał pojawiające się tam treści do profilu słynącej z mocno kontrowersyjnych treści, małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak.

Patryk Słowik zdradził, że stara się o wywiad z Glapińskim od pół roku. "Wnioskuję do NBP o wywiad z prezesem Glapińskim od pół roku. Chciałbym z nim porozmawiać o inflacji, stopach procentowych, sytuacji polskiego złotego. Niestety pan prezes nie ma czasu. Przecież się nie rozdwoi, a musi udzielać wywiadów o złym Tusku" - napisał dziennikarz WP.

Uwagę na "dziwny język komunikacji z rynkiem" prezesa NBP zwrócił także Jarosław Kuźniar.

Wpis skomentował także Maciej Głogowski z TOK FM. "Szanowni Państwo, w czasie ostatniej konferencji prasowej po RPP, pan Glapiński mówił, że plan wejścia do strefy miał 'inny kandydat na prezesa NBP' - a jak wiadomo, musiał on być z obozu władzy. Państwo się zdecydujecie, bo kompromitacja NBP, którą tu uprawiacie, winna być spójna" - napisał na Twitterze.

Uwagę na wywiad prezesa Glapińskiego zwrócił także ekonomista Rafał Mundry. "'Tak chcą obalić rząd'. Prezes NBP jest niezależny. Nic mu do tego, kto jest premierem i jaki jest rząd. I na odwrót. A takie wypowiedzi tylko sugerują, że bardziej mu zależy na utrzymaniu władzy przez PIS, a nie na niskiej inflacji. Za takie rzeczy powinna być dymisja" - stwierdził na Twitterze.

Zobacz też: "Zatrzęsła się ziemia". Posłanka komentuje sondaż WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mk5i4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mk5i4
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj