Trwa ładowanie...

GIS ostrzega! Bambusowe kubki termiczne mogą szkodzić zdrowiu

GIS (Główny Inspektorat Sanitarny) ostrzega, że korzystanie z bambusowych kubków termicznych może poważnie szkodzić zdrowiu. Produkt został już wycofany ze sprzedaży.

Share
GIS ostrzega! Bambusowe kubki termiczne mogą szkodzić zdrowiu
Źródło: gis.gov.pl
d3336p7

GIS nakazał wycofać bambusowe kubki termiczne ze sprzedaży

GIS zalecił zaprzestanie korzystania z dotychczas zakupionych bambusowych kubków termicznych. Pozostałe w sklepach kubki zostały wycofane ze sprzedaży.

GIS stwierdził w kubkach "migrację formaldehydu" na poziomie zagrażającym zdrowiu konsumentów. Firma ALDI, która jest odpowiedzialna za dystrybucję termicznych kubków bambusowych, po otrzymaniu od GIS-u wyników badań, rozpoczęła proces zaniechania ich produkcji.

d3336p7

GIS: Formalhedyd szkodzi zdrowiu

Formaldehyd, czyli aldehyd mrówkowy, ma swoje zastosowanie jako konserwant lub środek odkażający. Jest bezbarwnym gazem o charakterystycznym i nieprzyjemnym zapachu. Najczęściej jest używany przy produkcji wielu kosmetyków, lakierów przemysłowych, wosków samochodowych oraz karmy dla zwierząt. Jest toksyczny dla wątroby, skóry oraz układów oddechowego, odpornościowego, rozrodczego i nerwowego. Wywołuje on również podrażnienia oczu, nosa i gardła, krwawienie z nosa, kaszel, wysypkę oraz astmę.

GIS poinformował oficjalnie, że wycofane kubki zostały już zutylizowane. Organy GIS-u nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę.

d3336p7

Podziel się opinią

Share
d3336p7
d3336p7
Więcej tematów