Trwa ładowanie...
d4bdmvc

GIS ostrzega! Bambusowe kubki termiczne mogą szkodzić zdrowiu

GIS (Główny Inspektorat Sanitarny) ostrzega, że korzystanie z bambusowych kubków termicznych może poważnie szkodzić zdrowiu. Produkt został już wycofany ze sprzedaży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GIS ostrzega przed bambusowymi kubkami termicznymi. Mogą szkodzić zdrowiu
GIS ostrzega przed bambusowymi kubkami termicznymi. Mogą szkodzić zdrowiu (gis.gov.pl)
d4bdmvc

GIS nakazał wycofać bambusowe kubki termiczne ze sprzedaży

GIS zalecił zaprzestanie korzystania z dotychczas zakupionych bambusowych kubków termicznych. Pozostałe w sklepach kubki zostały wycofane ze sprzedaży.

GIS stwierdził w kubkach "migrację formaldehydu" na poziomie zagrażającym zdrowiu konsumentów. Firma ALDI, która jest odpowiedzialna za dystrybucję termicznych kubków bambusowych, po otrzymaniu od GIS-u wyników badań, rozpoczęła proces zaniechania ich produkcji.

d4bdmvc

GIS: Formalhedyd szkodzi zdrowiu

Formaldehyd, czyli aldehyd mrówkowy, ma swoje zastosowanie jako konserwant lub środek odkażający. Jest bezbarwnym gazem o charakterystycznym i nieprzyjemnym zapachu. Najczęściej jest używany przy produkcji wielu kosmetyków, lakierów przemysłowych, wosków samochodowych oraz karmy dla zwierząt. Jest toksyczny dla wątroby, skóry oraz układów oddechowego, odpornościowego, rozrodczego i nerwowego. Wywołuje on również podrażnienia oczu, nosa i gardła, krwawienie z nosa, kaszel, wysypkę oraz astmę.

GIS poinformował oficjalnie, że wycofane kubki zostały już zutylizowane. Organy GIS-u nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę.

d4bdmvc

Podziel się opinią

Share

d4bdmvc

d4bdmvc
Więcej tematów