Trwa ładowanie...

Gildia Reżyserów Polskich domaga się odwołania Marzeny Paczuskiej za wpis o Wajdzie

• Polscy reżyserzy domagają się odwołania z funkcji szefowej "Wiadomości" TVP

• Powodem jest jej wpis o Andrzeju Wajdzie

• Napisali list otwarty

Gildia Reżyserów Polskich domaga się odwołania Marzeny Paczuskiej za wpis o WajdzieŹródło: PAP, fot: Przemek Wierzchowski
d3v5eks
d3v5eks

Gildia Reżyserów Polskich wysłała list otwarty, w którym domaga się odwołania z funkcji Marzeny Paczuskiej. Powodem jest wpis o Andrzeju Wajdzie. Paczuska wyjaśnia, że została źle zrozumiana, a jej "słowa były niezręczne" - informuje "Press".
"Jesteśmy oburzeni niestosowną i wulgarną wypowiedzią Marzeny Paczuskiej, szefowej »Wiadomości« TVP 1, umieszczoną 9 października 2016 roku o godzinie 23.43 na Twitterze" - piszą autorzy listu. Chodzi o wpis o treści "Andrzej Wajda R.I.P. Walcie się dalej #NieOddamyWamKultury".

List został wysłany do: prezesa TVP Jacka Kurskiego, ministra kultury Piotra Glińskiego, przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącej sejmowej komisji kultury Elżbiety Kruk, przewodniczącego REM Ryszarda Bańkowicza i Komisji Etyki TVP. W liście Gildia domaga się "odwołania Marzeny Paczuskiej z pełnionej w Telewizji Polskiej funkcji".

"Jako przyjaciele Andrzeja Wajdy, honorowego członka naszej Gildii i przedstawiciele filmowców polskich uważamy, że nie może być przyzwolenia na tak ordynarne zachowanie przedstawicielki mediów publicznych w obliczu śmierci Wielkiego Człowieka" - piszą autorzy w liście.

List jest podpisany przez 49 reżyserów, m.in. Agnieszkę Holland, Filipa Bajona, Jana Komasę, Borysa Lankosza, Joannę Kos-Krauze, Pawła Pawlikowskiego, Wojciecha Smarzowskiego.

d3v5eks

Biuro prasowe TVP nie odpowiedziało "Presserwisowi", czy zareaguje w jakikolwiek sposób na apel reżyserów.

Marzena Paczuska do listu odniosła się natomiast w oświadczeniu na Twitterze.

LIST GILDII WS. WYPOWIEDZI MARZENY PACZUSKIEJ, SZEFOWEJ "WIADOMOŚCI" TVP1

d3v5eks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v5eks
Więcej tematów