Trwa ładowanie...
d39wbas

Gildia Reżyserów Polskich domaga się odwołania Marzeny Paczuskiej za wpis o Wajdzie

• Polscy reżyserzy domagają się odwołania z funkcji szefowej "Wiadomości" TVP
• Powodem jest jej wpis o Andrzeju Wajdzie
• Napisali list otwarty
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marzena Paczuska
Marzena Paczuska (PAP, Fot: Przemek Wierzchowski)
d39wbas

Gildia Reżyserów Polskich wysłała list otwarty, w którym domaga się odwołania z funkcji Marzeny Paczuskiej. Powodem jest wpis o Andrzeju Wajdzie. Paczuska wyjaśnia, że została źle zrozumiana, a jej "słowa były niezręczne" - informuje "Press".
"Jesteśmy oburzeni niestosowną i wulgarną wypowiedzią Marzeny Paczuskiej, szefowej »Wiadomości« TVP 1, umieszczoną 9 października 2016 roku o godzinie 23.43 na Twitterze" - piszą autorzy listu. Chodzi o wpis o treści "Andrzej Wajda R.I.P. Walcie się dalej #NieOddamyWamKultury".

List został wysłany do: prezesa TVP Jacka Kurskiego, ministra kultury Piotra Glińskiego, przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącej sejmowej komisji kultury Elżbiety Kruk, przewodniczącego REM Ryszarda Bańkowicza i Komisji Etyki TVP. W liście Gildia domaga się "odwołania Marzeny Paczuskiej z pełnionej w Telewizji Polskiej funkcji".

"Jako przyjaciele Andrzeja Wajdy, honorowego członka naszej Gildii i przedstawiciele filmowców polskich uważamy, że nie może być przyzwolenia na tak ordynarne zachowanie przedstawicielki mediów publicznych w obliczu śmierci Wielkiego Człowieka" - piszą autorzy w liście.

d39wbas

List jest podpisany przez 49 reżyserów, m.in. Agnieszkę Holland, Filipa Bajona, Jana Komasę, Borysa Lankosza, Joannę Kos-Krauze, Pawła Pawlikowskiego, Wojciecha Smarzowskiego.

Biuro prasowe TVP nie odpowiedziało "Presserwisowi", czy zareaguje w jakikolwiek sposób na apel reżyserów.

Marzena Paczuska do listu odniosła się natomiast w oświadczeniu na Twitterze.

LIST GILDII WS. WYPOWIEDZI MARZENY PACZUSKIEJ, SZEFOWEJ "WIADOMOŚCI" TVP1

d39wbas

Podziel się opinią

Share
d39wbas
d39wbas
Więcej tematów