Trwa ładowanie...
d286my9
Gigantyczny pożar w Nantes. Spłonął dach bazyliki

Gigantyczny pożar w Nantes. Spłonął dach bazyliki

Gigantyczny pożar strawił konstrukcję dachu neogotyckiej bazyliki w Nantes we Francji. Z ogniem walczyło ponad 70 strażaków. Płomienie i słup dymu nad bazyliką widoczne były z daleka. Na razie nie ma informacji o ofiarach. Strażacy nie mogą wejść do środka budynku, obawiają się, że w każdej chwili reszta dachu może się zawalić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d286my9

Pożar, jak informuje Ouest-France, wybuchł przed godziną 11.00, po porannej mszy. Wierni bezpiecznie opuścili światynię. Prawdopodobnie ogień zaprószyli dekarze, którzy od tygodnia pracowali na dachu bazyliki.

Według relacji świadków pożar zniszczył trzy czwarte połaci dachu bazyliki Saint Donatien, jednej z dwóch zabytkowych sakralnych budowli w Nantes. Zagrożone były liczące ponad 40 lat organy, odbudowano po poprzednim pożarze, który strawił znaczą część bazyliki w 1971 roku.

Wokół budowli wyznaczono strefę ochronną - znajdowały się w niej między innym pobliska szkoła podstawowa i przedszkole.

Strażakom udało się szybko ugasić pożar dachu. Niestety, nie mogą wejść do środka bazyliki, by ratować znajdujące się tam zabytkowe obiekty. Ogień strawił bowiem znaczą część konstrukcji dachu, w każdej chwili może się ona zawalić.

d286my9

Podziel się opinią

Share
d286my9
d286my9
Więcej tematów