Trwa ładowanie...
d2wbj2t
10-07-2015 10:07

Giertych: politycy PiS nie wylecieli na Marsa, a mieliby moje stuprocentowe poparcie

- Gdzie teraz są Ziobro, Kamiński i Macierewicz? W Kosmosie? Niestety nie. Nie wylecieli na misję na Marsa, a mieliby moje stuprocentowe poparcie - powiedział Roman Giertych w TVP Info. Ostrzegł przed potencjalnymi rządami partii Jarosława Kaczyńskiego, określając jej program jako "pomysły z piekła rodem".

Share
d2wbj2t

Roman Giertych, który będzie kandydował w wyborach parlamentarnych do Senatu, zaznaczył, że nie wierzy w zmianę wizerunku Prawa i Sprawiedliwości. Według niego cały czas najważniejszymi osobami w partii poza Jarosławem Kaczyńskim jest Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński. - Gdzie oni teraz są? W kosmosie? Niestety nie. Nie wylecieli na misję na Marsa, a mieliby moje stuprocentowe poparcie - powiedział Giertych.

Dodał, że gdyby PiS wygrało najbliższe wybory, to wspomniana trójka polityków objęłaby kluczowe stanowiska w rządzie. - Macierewicz szykuje się na szefa MSW, Kamiński chce być szefem CBA, Ziobro chce wrócić do prokuratury. Tak panowie chcą spędzić swoją przyszłość - powiedział Giertych.

Giertych złożył zawiadomienie do prokuratury ws. wypowiedzi Ziobry

Skrytykował również pomysł PiS dotyczący wymiaru sprawiedliwości. Podczas jednego z paneli konwencji tej partii w Katowicach, Bogdan Święczkowski zaproponował, żeby sędziowie i prokuratorzy przechodzili okresowe badania wariografem. Oprócz tego musieliby oddawać do badania próbki moczu. - To pomysły z piekła rodem - ocenił. Giertych powiedział, że ws. wypowiedzi Zbigniewa Ziobry o "prawie do prowokacji" złożył zawiadomienie do prokuratury.

d2wbj2t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wbj2t
d2wbj2t
Więcej tematów