Trwa ładowanie...
d2blwrw

Giertych o "lamentach" Kaczyńskiego ws. filmu Vegi. "Myślę, że miałem wpływ"

Roman Giertych wspomina, że apelował do Patryka Vegi w sprawie filmu o Prawie i Sprawiedliwości. Adwokat zastanawia się, jak duży był jego wpływ na plany reżysera. Do takiego myślenia mają go skłaniać "lamenty prezesa PiS".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych skomentował wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o filmie Patryka Vegi
Roman Giertych skomentował wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o filmie Patryka Vegi (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2blwrw

Patryk Vega przygotowuje film o politykach. Jak twierdzi, chce pokazać jak zachowują się parlamentarzyści, kiedy są wyłączone kamery. Premiera jest przewidziana tuż przed wyborami, przez co reżyser ma mieć kłopoty. Scenariusz miał wpaść w ręce polityków PiS, a to z kolei miało wywołać wśród nich przerażenie. Vega wyznał, że był szantażowany i mu grożono.

Do produkcji reżysera nawiązał Jarosław Kaczyński, który przemawiał w Spale podczas zjazdu Klubów "Gazety Polskiej". - Mamy do czynienia z przygotowaniem do coraz większego hejtu. Ataku na zasadzie: nie liczą się żadne fakty. Informacje są wykorzystywane do uogólnień, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Tego rodzaju działań będzie coraz więcej - mówił prezes PiS.

d2blwrw

Wypowiedź lidera Prawa i Sprawiedliwości doczekała się komentarza ze strony Romana Giertycha. Adwokat przypomniał, że dwa i pół roku temu apelował do Vegi o nakręcenie filmu o PiS. "Nie wiem czy miałem wpływ na reżysera, ale lamenty Jarosława Kaczyńskiego, który ponoć widział scenariusz, trochę mnie do takiego myślenia skłaniają" - napisał na Twitterze Giertych, jednak po chwili usunął wpis.

twitter.com
Podziel się

"Władza w każdym kraju wywołuje arogancję i butę u rządzących, ale jeszcze nigdy nie mieliśmy takiego rozdźwięku pomiędzy osobistym prymitywizmem większości rządzących, a funkcjami które pełnią. Obecny rząd będzie miał kilka scen symbolicznych. Apeluję do Czytelników, aby również podpisywali apel w tej sprawie" - pisał wówczas adwokat.

Zobacz także: 70. urodziny prezesa PiS. Leszek Miller składa wymowne życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2blwrw

Podziel się opinią

Share

d2blwrw

d2blwrw
Więcej tematów