Trwa ładowanie...
d36jct9

Geremek w pierwszej trójce na liście UW w stolicy

Na trzech pierwszych miejscach listy wyborczej UW w stolicy powinni się znaleźć Bronisław Geremek, Piotr Wertenstein-Żuławski i Maria Wiro-Kiro - zdecydowali w niedzielę członkowie Unii uczestniczący w warszawskiej konwencji wyborczej. W "czołówce" nie
znaleźli się m.in. Edward Wende, Andrzej Wielowieyski, Marcin
Święcicki.

Share
d36jct9

Po południu sprzed Teatru Dramatycznego, w którym odbywała się konwencja, wyruszył autobus "Express Wolności". Liderzy UW będą nim przez całe wakacje jeździć po kraju i spotykać się z mieszkańcami miast i miasteczek.

Autobus wyruszył w Polskę (PAP/Przemek Wierzchowski)
Źródło: Autobus wyruszył w Polskę (PAP/Przemek Wierzchowski)

_ Wszystko jasne - przed autobusem kraj, jedziemy po to, aby słuchać i rozmawiać_ - mówił szef UW Bronisław Geremek. Według niego Unia pójdzie do kampanii wyborczej po sukces, dlatego że wie _ co trzeba kontynuować, co utrzymać, czego nie wolno zmarnować i co trzeba zmienić_.

Szef Unii powiedział, że w programie partii najważniejsze są m.in. walka z bezrobociem i tworzenie nowych miejsc pracy, korekta systemu ochrony zdrowia, a także edukacja. W jego opinii ważnym zadaniem jest też _ równość szans mężczyzn i kobiet, gwarantowana prawem, gwarantowana praktyką_. (reb)

d36jct9

Podziel się opinią

Share
d36jct9
d36jct9
Więcej tematów