Trwa ładowanie...

Geografowie z USA wytropili kryjówkę bin Ladena

Amerykańscy naukowcy twierdzą, że posługując się matematycznymi algorytmami i przyrodniczą teorią przemieszczania się zwierząt, odnaleźli kryjówkę Osamy bin Ladena, najbardziej poszukiwanego terrorysty na świecie - podał dziennik "Polska".

Share
Geografowie z USA wytropili kryjówkę bin Ladena
Źródło: AFP
d38br6m

Osama bin Laden jest ścigany międzynarodowym listem gończym od 10 lat. Za jego głowę wyznaczono nagrodę 50 mln dolarów, mimo to Saudyjczyk pozostaje nieuchwytny. Jednak Thomas W. Gillespie i John A. Agnew, dwaj profesorowie geografii z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, twierdza, że zdołali odnaleźć schronienie terrorysty.

Według uczonych bin Laden przebywa w jednym z trzech wytypowanych przez nich budynków (dwie prywatne rezydencje lub gmach więzienia) w mieście Parachinar w północno-zachodnim Pakistanie - tuż przy granicy z Afganistanem.

d38br6m

- Jeśli on wciąż żyje, to naprawdę powinien być tam, gdzie podpowiadamy. To wciąż najbezpieczniejszy dla niego region i miasto, bo znajdujący się na terytoriach FATA (Terytoria Plemienne Administrowane Federalnie), na których tak naprawdę rządzą talibowie. Strefa FATA jest też jedyną w rejonie przygranicznym, która nigdy nie była bombardowana przez amerykańskie samoloty bezzałogowe - tłumaczył "Polsce" Thomas W. Gillespie z UCLA.

Naukowcy, tropiąc kryjówkę bin Ladena, posługiwali się tzw. teorią zanikania dysonansowego, która pierwotnie tłumaczy przemieszczanie się zwierząt jednego rodzaju w zależności od cech gatunkowych, oraz modelem matematycznym bioróżnorodności wysp MacArthura.

d38br6m

Podziel się opinią

Share
d38br6m
d38br6m
Więcej tematów