Trwa ładowanie...
d3e6707

Generał krytycznie o żołnierzach WOT. "Wątpliwe, czy będą potrafili obsługiwać uzbrojenie"

Generał Mirosław Różański wyraził zaniepokojenie sytuacją w polskiej armii. Krytycznej ocenie poddany został poziom wyszkolenia żołnierzy Wojsk obrony Terytorialnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gen. Mirosław Różański
Gen. Mirosław Różański (PAP, Fot: Marek Zakrzewski)
d3e6707

– Żołnierzem jest się cały czas. Brakuje mi bezpośredniego kontaktu z armią, ale obserwuję to, co się dzieje – zaczął Różański. Generał podkreślił, że jest zwolennikiem budowania formacji typu Wojsk Obrony Terytorialnej. - Ale nie na takich zasadach, że odbywa się to kosztem wojsk operacyjnych - dodał gen. Różański.

Słabą stroną jednostek ma być poziom wyszkolenia oddziałów. – Mam wątpliwości, czy oni będą potrafili obsługiwać systemy uzbrojenia – powątpiewał w rozmowie z Moniką Olejnik.

Były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych wypowiedział się w sprawie informacji prasowych dotyczących zapowiedzi dowódcy WOT o ściganiu w sądach tych, którzy źle mówią o jego podwładnych. – Kukuła niech walczy o dobre imię formacji poprzez dobre przygotowanie. Jeśli na najbliższych manewrach te trzy brygady zostaną pokazane jako pełnowartościowi żołnierze, to będzie najlepsza forma obrony – podsumował gen. Różański.

d3e6707

Podziel się opinią

Share

d3e6707

d3e6707
Więcej tematów