Trwa ładowanie...

Generał kandydatem na prezydenta? Namawia go znany polityk

Były dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosław Różański rozważa start w wyborach prezydenckich. Według doniesień medialnych, Różańskiego do startu namawia prezydent Lubina Robert Raczyński, z którym generał przyjaźni się od wielu lat.

Share
Generał kandydatem na prezydenta? Namawia go znany polityk
Źródło: PAP
du70574

- Mirosław Różański powiedział nam, że obserwuje to, co dzieje się na scenie politycznej, ale w tej chwili publicznie nie chce się wypowiadać - informuje Radio Wrocław.

Były dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych dał się poznać jako autor kontrowersyjnych wypowiedzi. W sierpniu 2018 r. podczas festiwalu muzycznego w Kostrzynie nad Odrą generał porównywał sytuację w kraju do sytuacji, jaka ma miejsce w Syrii. Różański sugerował wówczas, że Polsce grozi wojna, a we władzach konieczna jest zmiana.

du70574

Różański jest również ostrym krytykiem byłego szefa MON Antoniego Macierewicza, za którego kadencji odszedł do rezerwy. Jak twierdzą niektórzy komentatorzy, powodem jego rezygnacji były złe stosunki z ministrem. Generał krytykował Macierewicza m.in. za zakup myśliwców F-35, uznając je za zbyt drogie dla polskiej armii.

Antoni Macierewicz nie pozostawał dłużny Różańskiemu. Marszałek senior oskarżał generała o "promowanie opcji rosyjskiej". - Był i jest przeciwny otwarciu blokowanej przez Rosję drogi na Bałtyk poprzez przekopanie Mierzei Wiślanej. Był przeciwny przeniesieniu jednostek Wojska Polskiego na wschodnią stronę Wisły - wyliczał w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Różański otrzymał stopień generała brygady od prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w sierpniu 2005 roku, w wieku 43 lat. Drugą "gwiazdkę" otrzymał od prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na stanowisko dowódcy generalnego mianował go prezydent Bronisław Komorowski.

Źródło: Radio Wrocław/"DGP"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

du70574

Podziel się opinią

Share
du70574
du70574
Więcej tematów