Trwa ładowanie...
d2neibp

Generał kandydatem na prezydenta? Namawia go znany polityk

Były dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosław Różański rozważa start w wyborach prezydenckich. Według doniesień medialnych, Różańskiego do startu namawia prezydent Lubina Robert Raczyński, z którym generał przyjaźni się od wielu lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Generał Mirosław Różański kandydatem na prezydenta?
Generał Mirosław Różański kandydatem na prezydenta? (PAP)
d2neibp

- Mirosław Różański powiedział nam, że obserwuje to, co dzieje się na scenie politycznej, ale w tej chwili publicznie nie chce się wypowiadać - informuje Radio Wrocław.

Były dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych dał się poznać jako autor kontrowersyjnych wypowiedzi. W sierpniu 2018 r. podczas festiwalu muzycznego w Kostrzynie nad Odrą generał porównywał sytuację w kraju do sytuacji, jaka ma miejsce w Syrii. Różański sugerował wówczas, że Polsce grozi wojna, a we władzach konieczna jest zmiana.

Różański jest również ostrym krytykiem byłego szefa MON Antoniego Macierewicza, za którego kadencji odszedł do rezerwy. Jak twierdzą niektórzy komentatorzy, powodem jego rezygnacji były złe stosunki z ministrem. Generał krytykował Macierewicza m.in. za zakup myśliwców F-35, uznając je za zbyt drogie dla polskiej armii.

d2neibp

Antoni Macierewicz nie pozostawał dłużny Różańskiemu. Marszałek senior oskarżał generała o "promowanie opcji rosyjskiej". - Był i jest przeciwny otwarciu blokowanej przez Rosję drogi na Bałtyk poprzez przekopanie Mierzei Wiślanej. Był przeciwny przeniesieniu jednostek Wojska Polskiego na wschodnią stronę Wisły - wyliczał w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Różański otrzymał stopień generała brygady od prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w sierpniu 2005 roku, w wieku 43 lat. Drugą "gwiazdkę" otrzymał od prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na stanowisko dowódcy generalnego mianował go prezydent Bronisław Komorowski.

Źródło: Radio Wrocław/"DGP"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2neibp

Podziel się opinią

Share

d2neibp

d2neibp
Więcej tematów