Trwa ładowanie...
d660shq

Gen. Marek Papała pochowany po raz drugi. Na warszawskich Powązkach

Prochy gen. Marka Papały, zamordowanego 25 czerwca 1998 roku, zostały pochowane po raz drugi. Tym razem były komendant główny policji został pochowany w Alei Zasłużonych na wojskowych Powązkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grób gen. Marka Papały na wojskowych Powązkach w Warszawie
Grób gen. Marka Papały na wojskowych Powązkach w Warszawie (PAP, Fot: Marcin Obara)
d660shq

Pierwszy pogrzeb gen. Papały odbył się na cmentarzu w jego rodzinnym Pruchniku na Podkarpaciu. Jednak żona byłego szefa polskiej policji od dawna starała się o to, by przenieść jego prochu do Warszawy - informuje se.pl.

Zobacz także: Ryszard Bogucki chciał 9 mln zł odszkodowania za lata w areszcie. Dostanie 30 tys.

"Dziś odbył się powtórny pogrzeb Gen. Marka Papały. Żona i córka Generała w asyście delegacji Komendy Głównej Policji oraz licznej grupy przyjaciół i współpracowników przeniosły jego prochy na wojskowe Powązki. Pamiętamy!" - poinformował na swoim profilu na Twitterze były premier Leszek Miller. To na jego wniosek premier Włodzimierz Cimoszewicz powołał Papałę w styczniu 1997 roku na komendanta głównego policji.

Zobacz także: Prokuratura: brak podstaw do wznowienia śledztwa przeciw "Patykowi"

Gen. Marek Papała, były komendant główny policji, został zastrzelony w Warszawie 25 czerwca 1998 r. w samochodzie przed blokiem, w którym mieszkał. Do dzisiaj nie wyjaśniono okoliczności tej zbrodni.

d660shq

Podziel się opinią

Share

d660shq

d660shq
Więcej tematów