Trwa ładowanie...

Gen. Jarosław Stróżyk studzi emocje. "Mówienie o Forcie Trump jest znacząco przedwczesne"

Nie milkną echa wizyty Andrzeja Dudy w USA. Prezydent Polski zadeklarował wówczas, że jeśli w Polsce powstanie amerykańska baza wojskowa, to mogłaby ona nazywać się „Fort Trump”. Jest przedwcześnie, by cokolwiek analizować – powiedział w rozmowie z RMF FM generał Jarosław Stróżyk.

Share
Gen. Jarosław Stróżyk studzi emocje. "Mówienie o Forcie Trump jest znacząco przedwczesne"
Źródło: East News
d3ovaij

Polska jest gotowa przyjąć amerykańskich żołnierzy. Polski rząd chce przeznaczyć blisko 2 mld zł na ulokowanie stałej bazy USA na terytorium naszego kraju. By jeszcze bardziej przekonać do tego pomysłu amerykańskiego prezydenta, Andrzej Duda zaproponował, by baza w Polsce nazywała się „Fort Trump”.

Gen. Jarosław Stróżyk w rozmowie z RMF FM studzi jednak emocje.

- Pół roku temu prezydent Trump nakazał Pentagonowi przeprowadzenie defilady w Waszyngtonie. Pentagon oświadczył, że będzie to kosztowało 100 milionów dolarów, więc po takiej ocenie prezydent wycofał się z tego. W tym przypadku, obecnej stałej bazy, Kongres zlecił Pentagonowi do końca marca przyszłego roku taką analizę, przeprowadzenie analizy zasadności budowy takiej bazy. Wszystko, co mówimy wcześniej jest, uważam, znacząco przedwczesne" - stwierdził w popołudniowej rozmowie w RMF FM generał Jarosław Stróżyk.

d3ovaij

Podziel się opinią

Share
d3ovaij
d3ovaij
Więcej tematów