Trwa ładowanie...

Gen. Dukaczewski: to Rosji zależy na destabilizacji naszego kraju

- Nasze służby wykluczam. To Rosji zależy dziś na destabilizacji naszego kraju - o nagraniach "Wprost" mówi w rozmowie z "Polska The Times" gen. Marek Dukaczewski, były szef WSI.

Share
Gen. Dukaczewski: to Rosji zależy na destabilizacji naszego kraju
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
db0whbf

Gen. Dukaczewski podkreśla, że najważniejszym pytaniem w całej aferze jest: kto to nagrał? - Nasze służby wykluczam. Natomiast nie wykluczam, że jest to zarejestrowane przez obce służby nam nieprzyjazne, które z części materiałów zrobiły użytek dla swoich potrzeb wewnętrznych, natomiast chcą dokonać pewnych zawirowań na naszej wewnętrznej scenie, pewne informacje przekazały przez pośrednika do tygodnika, który tego typu sprawy niejednokrotnie podnosił - mówi.

Zapytany, co sądzi o teorii, że za nagraniami stoi rosyjski wywiad, który chce kształtować pracę polskich elit politycznych, potwierdza: absolutnie się z taką diagnozą zgadzam. - Pamiętajmy, że mamy do czynienia z wywiadem, który jest profesjonalny, ma ogromną wiedzę, a wydarzenia na Ukrainie, przejęcie Krymu, zastosowanie nowych, do tej pory nie wykorzystywanych działań z obszaru wojny informacyjnej pokazały, że te służby naprawdę wiele mogą zrobić - wyjaśnia.

Były szef WSI uważa, że obecna sytuacja to także czas na refleksję dla mediów. - Czy wszystko możemy publikować, również to, co z założenia nie służy interesowi państwa, bo będzie to państwo destabilizować. A w dniu dzisiejszym na pewno zależy na tym Rosji - zaznacza.

Źródło: "Polska The Times"

db0whbf

Podziel się opinią

Share
db0whbf
db0whbf
Więcej tematów