Trwa ładowanie...
d45x8kv

Gen. Ben Hodges apeluje do Moskwy ws. planów rosyjskiej armii

Rosjanie muszą zmniejszyć napięcie poprzez przejrzystość manewrów wojskowy Zapad-2017 - stwierdził podczas wizyty na Litwie dowódca wojsk USA w Europie. Gen. Ben Hodges zaapelował do Moskwy, aby zmieniła plany dotyczące liczby zewnętrznych obserwatorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gen. Ben Hodges apeluje do Moskwy ws. planów rosyjskiej armii
(mil.ru)
d45x8kv

Generał uważa, że Rosja powinna dopuścić więcej obserwatorów międzynarodowych i dziennikarzy. Tym bardziej, że zaplanowane na wrzesień duże ćwiczenia wojsk Rosji i Białorusi odbędą się tuż przy wschodniej flance NATO. W pobliżu granic Polski i krajów bałtyckich rozmieszczone będą dziesiątki tysięcy żołnierzy.

- Ćwiczenia Zapad wywołują niepokój. Apeluję do Rosjan, aby zmniejszyli napięcie poprzez przejrzystość. Rosjanie muszą zaprosić dziennikarzy do obserwacji ćwiczeń, taka jak robi to NATO - podkreślił gen. Hodges.

Białoruś i Rosja przeprowadzają manewry Zapad co cztery lata. Jak przypomina portal zw.lt. w przeszłości wywoływały one wiele kontrowersji, bo - według źródeł zachodnich - Moskwa i Mińsk ćwiczyły wówczas m.in. uderzenie na Polskę i kraje bałtyckie, a nawet prewencyjny atak jądrowy na Warszawę.

Tymczasem biuro prasowe rosyjskiego resortu obrony poinformowało właśnie o kolejnej turze wspólnych zajęć taktyczno-organizacyjnych wojsk desantowych Rosji i Białorusi. Celem ma być właśnie przygotowanie do manewrów Zapad-2017.

d45x8kv

Podziel się opinią

Share
d45x8kv
d45x8kv
Więcej tematów