ycipk-1ovfbv

Gdzie jest burza? Pogoda nie da odetchnąć. IMGW wydaje ostrzeżenia. Sprawdź radar burz online

Gdzie jest burza? W poniedziałek grzmi głównie w północno-wschodniej Polsce. W kolejnych godzinach front burzowy będzie przesuwał się na południe. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem. Sprawdź radar burz online, żeby wiedzieć, czy w twojej okolicy również zagrzmi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W poniedziałek IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla 119 powiatów
W poniedziałek IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla 119 powiatów (Fotolia)
ycipk-1ovfbv

Gdzie jest burza? W poniedziałek to pytanie zadaje sobie wiele osób. Szczególnie zagrożona jest centralna i wschodnia Polska. Burza daje się we znaki na zachód od Ełku, a także w rejonie Białegostoku i Zambrowa. Front burzowy przesuwa się na południe. Ok. godziny 13 burza rozpoczęła się na zachód od Białej Podlaskiej w województwie lubelskim.

Przed południem pierwsze burze pojawiały się również na Mazowszu. Grzmiało w Ostrowi Mazowieckiej oraz w okolicy Mrozów.

Burza niepokoi dziś również mieszkańców Małopolski. Do godziny 13 grzmiało głównie w okolicy Nowego Sącza. Kilka komórek burzowych odnotowano również w okolicy Starachowic w Świętokrzyskiem.

ycipk-1ovfbv

IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem

W poniedziałek IMGW wydało kolejne ostrzeżenia przed burzami i upałami. Żółte ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim oraz we wschodnich częściach warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Podczas burz mogą występować opady deszczu od 15 mm do 30 mm. Lokalnie może to być nawet 40 mm. Prędkość wiatru będzie osiągać nawet 90 km/h.

W małopolskim i podkarpackim wprowadzono ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami i gradem. Tu opady deszczu wyniosą od 25 mm do 40 mm. Lokalnie ilość opadów może wzrosnąć do 50 mm. Prędkość wiatru osiągnie 90 km/h.

ycipk-1ovfbv

Na upały powinni dziś uważać mieszkańcy lubelskiego.

Radar burz online dostępny jest pod tym linkiem

W poniedziałek przed burzami ostrzegało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

ycipk-1ovfbv

Co oznaczają ostrzeżenia IMGW?

Pierwszy stopień ostrzeżeń (oznaczany kolorem żółtym) przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Drugi stopień ostrzeżeń (oznaczany kolorem czerwonym) przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

ycipk-1ovfbv
ycipk-1ovfbv
ycipk-1ovfbv