Trwa ładowanie...
d2db6z2

Gdzie jest burza? Pogoda nie da odetchnąć. IMGW wydaje ostrzeżenia. Sprawdź radar burz online

Gdzie jest burza? W poniedziałek grzmi głównie w północno-wschodniej Polsce. W kolejnych godzinach front burzowy będzie przesuwał się na południe. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem. Sprawdź radar burz online, żeby wiedzieć, czy w twojej okolicy również zagrzmi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W poniedziałek IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla 119 powiatów
W poniedziałek IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla 119 powiatów (Fotolia)
d2db6z2

Gdzie jest burza? W poniedziałek to pytanie zadaje sobie wiele osób. Szczególnie zagrożona jest centralna i wschodnia Polska. Burza daje się we znaki na zachód od Ełku, a także w rejonie Białegostoku i Zambrowa. Front burzowy przesuwa się na południe. Ok. godziny 13 burza rozpoczęła się na zachód od Białej Podlaskiej w województwie lubelskim.

Przed południem pierwsze burze pojawiały się również na Mazowszu. Grzmiało w Ostrowi Mazowieckiej oraz w okolicy Mrozów.

Burza niepokoi dziś również mieszkańców Małopolski. Do godziny 13 grzmiało głównie w okolicy Nowego Sącza. Kilka komórek burzowych odnotowano również w okolicy Starachowic w Świętokrzyskiem.

d2db6z2

IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem

W poniedziałek IMGW wydało kolejne ostrzeżenia przed burzami i upałami. Żółte ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim oraz we wschodnich częściach warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Podczas burz mogą występować opady deszczu od 15 mm do 30 mm. Lokalnie może to być nawet 40 mm. Prędkość wiatru będzie osiągać nawet 90 km/h.

W małopolskim i podkarpackim wprowadzono ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami i gradem. Tu opady deszczu wyniosą od 25 mm do 40 mm. Lokalnie ilość opadów może wzrosnąć do 50 mm. Prędkość wiatru osiągnie 90 km/h.

d2db6z2

Na upały powinni dziś uważać mieszkańcy lubelskiego.

Radar burz online dostępny jest pod tym linkiem

W poniedziałek przed burzami ostrzegało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

d2db6z2

Co oznaczają ostrzeżenia IMGW?

Pierwszy stopień ostrzeżeń (oznaczany kolorem żółtym) przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Drugi stopień ostrzeżeń (oznaczany kolorem czerwonym) przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

d2db6z2

Podziel się opinią

Share

d2db6z2

d2db6z2
d2db6z2
Więcej tematów