Trwa ładowanie...

Gdzie jest burza? Pogoda nie da odetchnąć. IMGW wydaje ostrzeżenia. Sprawdź radar burz online

Gdzie jest burza? W poniedziałek grzmi głównie w północno-wschodniej Polsce. W kolejnych godzinach front burzowy będzie przesuwał się na południe. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem. Sprawdź radar burz online, żeby wiedzieć, czy w twojej okolicy również zagrzmi.

Share
Gdzie jest burza? Pogoda nie da odetchnąć. IMGW wydaje ostrzeżenia. Sprawdź radar burz online
Źródło: Fotolia
d1x5n8h

Gdzie jest burza? W poniedziałek to pytanie zadaje sobie wiele osób. Szczególnie zagrożona jest centralna i wschodnia Polska. Burza daje się we znaki na zachód od Ełku, a także w rejonie Białegostoku i Zambrowa. Front burzowy przesuwa się na południe. Ok. godziny 13 burza rozpoczęła się na zachód od Białej Podlaskiej w województwie lubelskim.

Przed południem pierwsze burze pojawiały się również na Mazowszu. Grzmiało w Ostrowi Mazowieckiej oraz w okolicy Mrozów.

d1x5n8h

Burza niepokoi dziś również mieszkańców Małopolski. Do godziny 13 grzmiało głównie w okolicy Nowego Sącza. Kilka komórek burzowych odnotowano również w okolicy Starachowic w Świętokrzyskiem.

IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem

W poniedziałek IMGW wydało kolejne ostrzeżenia przed burzami i upałami. Żółte ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim oraz we wschodnich częściach warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Podczas burz mogą występować opady deszczu od 15 mm do 30 mm. Lokalnie może to być nawet 40 mm. Prędkość wiatru będzie osiągać nawet 90 km/h.

W małopolskim i podkarpackim wprowadzono ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami i gradem. Tu opady deszczu wyniosą od 25 mm do 40 mm. Lokalnie ilość opadów może wzrosnąć do 50 mm. Prędkość wiatru osiągnie 90 km/h.

d1x5n8h

Na upały powinni dziś uważać mieszkańcy lubelskiego.

W poniedziałek przed burzami ostrzegało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Co oznaczają ostrzeżenia IMGW?

Pierwszy stopień ostrzeżeń (oznaczany kolorem żółtym) przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

d1x5n8h

Drugi stopień ostrzeżeń (oznaczany kolorem czerwonym) przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

d1x5n8h

Podziel się opinią

Share
d1x5n8h
d1x5n8h
Więcej tematów