Gdzie jest burza? Pogoda na piątek, 30 sierpnia. IMGW wydał ostrzeżenia dla dwunastu województw przed upałami, deszczem i burzą

Gdzie jest burza? Pogoda na piątek, 30 sierpnia. IMGW wydał ostrzeżenia dla dwunastu województw przed upałami, deszczem i burzą
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Januszartur infocentre.pl

30.08.2019 08:12

Gdzie jest burza? Pogoda na piątek, 30 sierpnia. Synoptycy już od rana przewidują na dziś burze, deszcz, a miejscami także grad. IMGW wydał ostrzeżenia dla 12 województw.

Gdzie jest burza? Pogoda na piątek 30 sierpnia

Na piątek 30 sierpnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla dwunastu województw. Dotyczą one dużych upałów na wschodzie oraz burz z gradem i intensywnymi padami deszczu w większości kraju. Alerty drugiego stopnia przed upałami dotyczą województw: lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i lubelskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia zostały wydane dla województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i mazowieckiego, gdzie prognozowane są burze z gradem.

Pogoda na piątek – upały i burze

Dziś upały ogarną cały kraj. W wielu miejscach przekroczy 30 st. C., dobijając nawet do 32 st. C. Najchłodniej, bo od 25 st. C do 27 st. Co będzie tylko w północnym pasie, który rozciąga się od województwa zachodniopomorskiego na Podlasie. Najgoręcej będzie w województwie lubuskim, głównie w pasie od Zielonej Góry po Wschowę i Żagań, gdzie na termometrach zobaczymy do 23 st. C. Synoptycy zwracają uwagę na fakt, że wysoka temperatura sprzyja odwodnieniu i przegrzaniu organizmu. Apeluje się o nieprzebywanie zbyt długo na otwartym słońcu oraz o picie dużej ilości wody.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także