Trwa ładowanie...
d46c3dv

Gdzie jest burza? Pogoda na piątek, 30 sierpnia. IMGW wydał ostrzeżenia dla dwunastu województw przed upałami, deszczem i burzą

Gdzie jest burza? Pogoda na piątek, 30 sierpnia. Synoptycy już od rana przewidują na dziś burze, deszcz, a miejscami także grad. IMGW wydał ostrzeżenia dla 12 województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie jest burza? Pogoda na piątek, 30 sierpnia. IMGW wydał ostrzeżenia dla dwunastu województw
Gdzie jest burza? Pogoda na piątek, 30 sierpnia. IMGW wydał ostrzeżenia dla dwunastu województw (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Januszartur infocentre.pl)
d46c3dv

Gdzie jest burza? Pogoda na piątek 30 sierpnia

Na piątek 30 sierpnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla dwunastu województw. Dotyczą one dużych upałów na wschodzie oraz burz z gradem i intensywnymi padami deszczu w większości kraju. Alerty drugiego stopnia przed upałami dotyczą województw: lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i lubelskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia zostały wydane dla województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i mazowieckiego, gdzie prognozowane są burze z gradem.

Pogoda na piątek – upały i burze

Dziś upały ogarną cały kraj. W wielu miejscach przekroczy 30 st. C., dobijając nawet do 32 st. C. Najchłodniej, bo od 25 st. C do 27 st. Co będzie tylko w północnym pasie, który rozciąga się od województwa zachodniopomorskiego na Podlasie. Najgoręcej będzie w województwie lubuskim, głównie w pasie od Zielonej Góry po Wschowę i Żagań, gdzie na termometrach zobaczymy do 23 st. C. Synoptycy zwracają uwagę na fakt, że wysoka temperatura sprzyja odwodnieniu i przegrzaniu organizmu. Apeluje się o nieprzebywanie zbyt długo na otwartym słońcu oraz o picie dużej ilości wody.

d46c3dv

Podziel się opinią

Share

d46c3dv

d46c3dv
Więcej tematów