Trwa ładowanie...

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega przed burzami w całym kraju. Sprawdź radar burz online

Gdzie jest burza? W czwartkowe popołudnie grzmi w dziewięciu województwach. Spokojną aurą mogę cieszyć się jedynie mieszkańcy północnej części kraju. Jednak wieczorem i w nocy również tam mogą pojawić się burze. IMGW wydało dziś ostrzeżenie przed burzami dla wszystkich 16 województw. Sprawdźcie radar burz online, żeby wiedzieć, czy w twojej okolicy również będzie niebezpiecznie.
Share
Burze w całym kraju. Sprawdź radar burz online, żeby wiedzieć, gdzie jest burza
Burze w całym kraju. Sprawdź radar burz online, żeby wiedzieć, gdzie jest burzaŹródło: East News
dxiyg7e

Burze w całej Polsce. Sprawdź radar burz online

Gdzie jest burza? W trakcie sezonu na wyładowania atmosferyczne to pytanie zadaje sobie wiele osób, które ze strachem w oczach spoglądają w ciemne niebo. W piątkowe popołudnie najwięcej burz pojawiło się w województwie dolnośląskim i wielkopolskim. Burza rozciąga się na południe od Poznania (m.in. Kościan, Stare Oborzyska, Kierzki) i na zachód od Wrocławia (rejon Chojnowa i Polkowic).

Coraz więcej komórek burzowych pojawia się w lubelskim na południe od Białej Podlaskiej i w rejonie Łukowa i na zachód od Lublina. Burza daje się we znaki również w podlaskim (rejon Grajewa).

dxiyg7e

Niebezpiecznie zaczyna być również na południe od Krakowa. Burza daje się we znaki również w górach. Wiele wyładowań pojawia się na granicy Polski i Słowacji. W czwartek po słowackiej stronie Tatr piorun uderzył w turystów.

Aktualny radar burz online możecie sprawdzić pod tym linkiem.

Burza w całej Polsce. IMGW ostrzega we wszystkich województwach

Pierwszy stopień ostrzeżeń przed burzą obowiązuje w śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. W pozostałych województwach obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Podczas pierwszego stopnia ostrzeżeń (oznaczanego żółtym kolorem) mogą występować niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca wtedy ostrożność i monitorowanie komunikatów.

dxiyg7e

W czwartek specjalny alert wydało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

dxiyg7e

Podziel się opinią

Share
dxiyg7e
dxiyg7e
Więcej tematów