Trwa ładowanie...

Gdzie jest burza? Grzmi na północy Polski. IMGW ostrzega przed trąbami powietrznymi, gradem i silnymi burzami na południu

Gdzie jest burza? W poniedziałkowe południe grzmi na północy kraju. Burza daje się we znaki w pasie od Kwidzyna, przez Olsztyn aż po Mrągowo. IMGW wydało dziś ostrzeżenia przed burzą dla pięciu województw. W trzech przypadkach jest to ostrzeżenie drugiego stopnia.

Share
Gdzie jest burza? Grzmi na północy Polski. IMGW ostrzega przed trąbami powietrznymi, gradem i silnymi burzami na południu
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
d212vau

Gdzie jest burza?

W poniedziałkowe południe burza nie daje wytchnienia mieszkańcom województwa warmińsko-mazurskiego. Nowe komórki burzowe nieustannie pojawiają się w pasie Ostróda, Olsztyn i dalej w kierunku Ełku. Burza zaczęła zbliżać się do Mikołajek. Grzmi również w okolicy Nowego Miasta Lubawskiego.

Burza dotarła również do południowo-wschodniej części województwa pomorskiego. Grzmi w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od Kwidzyna.

d212vau

Niebezpiecznie jest również w kujawsko-pomorskim. Największe burze rozpoczynają się w okolicy Wąbrzeźna i ciągną w kierunku wschodnim aż po województwo warmińsko-mazurskie. Przed momentem komórki burzowe zaczęły pojawiać się również w okolicy Bydgoszczy i Inowrocławia.

Około godziny 12:30 burze tworzyły już jeden ciągły pas. Jego początek miał miejsce tuż obok poznania i ciągnął się w kierunku wschodnim przez Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz, aż po Olsztyn i dalej do Augustowa i Suwałk.

Grzmieć zaczęło również w centralnej Polsce. Około godziny 13 burza pojawiła się między Łęczycą a Łowiczem i rozciągała się w kierunku północnym aż do Płońska.

Burza w mazowieckim przybiera na sile. O godzinie 13:30 zaczęła zbliżać się do Mińska Mazowieckiego. Grzmi również w Płońsku, Nowym Dworze Mazowieckim i Sochaczewie. Niewykluczone, że burza pojawi się również w Warszawie.

d212vau

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega przed trąbą powietrzną i gradem

W poniedziałek IMGW wystosowało ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia przed burzami dla 5 województwa. Największe zagrożenie żywiołem występuje w województwie opolskim, dolnośląskim, łódzkim i południu wielkopolskiego. To właśnie tam może dziś spaść grad. Meteorolodzy ostrzegają również przed możliwością występowania trąb powietrznych.

Drugi stopień ostrzeżeń obowiązuje w poniedziałek 1 lipca w 41 powiatach.

W związku z zagrożeniem, które popołudniu, a także w nocy będzie pojawiało się na południu Polski, alert wydało RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców 10 województw przed burzą, silnym wiatrem (nawet 105 km/h) i gradem.

Przed intensywnymi burzami ostrzegają również Polscy Łowcy Burz

d212vau

Podziel się opinią

Share
d212vau
d212vau
Więcej tematów