Trwa ładowanie...
ycipk-1aux2l

#GdybyNieNauczyciel. Akcja Wirtualnej Polski

#GdybyNieNauczyciel to cykl kilkunastu tekstów, które z jednej strony pokazują pasję nauczycieli, a z drugiej polski system edukacji i współczesne szkoły. W akcję włączyło się wiele gwiazd, m.in. Beata Tadla, Kamil Nożyński, Rafał Sonik, Krzysztof Skiba i Katarzyna Bujakiewicz. Swoich nauczycieli wspominali także nasi internauci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
#GdybyNieNauczyciel - akcja Wirtualnej Polski
#GdybyNieNauczyciel - akcja Wirtualnej Polski (WP.PL)
ycipk-1aux2l

#GdybyNieNauczyciel to przede wszystkim dziesiątki nieznanych historii o pedagogach. Takich, którzy swojej pracy poświecili całe życie, kształtowali postawy i myślenie młodych ludzi. Najczęściej to nauczyciele mają decydujący wpływ na wybór zawodowej drogi, tworzą kolejne pokolenia aktorów, sportowców, lekarzy, polityków czy dziennikarzy.

Dziękują artyści i dziennikarze

– Gdyby nie moja nauczycielka od WOS-u, pewnie do mediów nigdy bym nie trafił. To moja pani z podstawówki nauczyła mnie, jak czytać gazety i szukać w nich tego, co ważne, a nie tylko zwracać uwagę na program tv i krzyżówki. To ona pokazała mi jak interesować się historią, nie tylko datami – mówi Marek Kacprzak, dziennikarz Wirtualnej Polski, prowadzący codzienny program "Tłit".

ycipk-1aux2l

W ciągu tygodnia do akcji włączyło się wiele gwiazd, które chętnie dzieliły się swoimi historiami ze szkoły. Artyści i sportowcy wspominali otwartych i pełnych pasji nauczycieli, wymagających, ale też podziwianych i szanowanych przez uczniów. – Liceum kończyłem jeszcze w PRL, ale nauczyciele uczyli nas tak, że sam zacząłem szukać kolejnych książek. Robiliśmy gazetki, niezależne pismo. A dziś? Bywa, że nauczyciele zarabiają mniej niż robotnik niewykwalifikowany. I to jest skandal – mówi Krzysztof Skiba, muzyk, lider zespołu Big Cyc.

Czytaj także: #GdybyNieNauczyciel. Krzysztof Skiba: Jestem za strajkiem, bo bywa, że nauczyciele zarabiają mniej niż robotnik

Czytaj również:#GdybyNieNauczyciel. Beata Tadla: Nie zaraziłabym się miłością do piękna języka ojczystego

Zobacz także: #GdybyNieNauczyciel. Gwiazdy wspierają akcję WP dla Nauczycieli

ycipk-1aux2l

Internauci również wspminają nauczycieli

Do akcji włączyli się także nasi czytelnicy, którzy do redakcji Dziejesię wysłali wiele swoich historii oraz wspomnień. Wśród nich znalazł się między innymi Michał, programista z Łodzi.

"Jestem absolwentem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi. Nie ukrywam tego, to wspaniała szkoła, pracują w niej niesamowici ludzie i zawdzięczam jej bardzo wiele. Drodzy nauczyciele, jeśli dane Wam będzie to przeczytać - dziękuję wszystkim. To dzięki Wam jestem teraz tu gdzie jestem i pozostanę dozgonnie wdzięczny za wszystko co dla mnie zrobiliście. Za stworzenie mi możliwości rozwoju i przekazaną wiedzę, a także poświęcony czas, nierzadko poza Waszym czasem pracy" - podkreślał w liście do redakcji.

ycipk-1aux2l

Historię Michała przeczytasz tutaj: #GdybyNieNauczyciel. Michał: za śmieszne pieniądze, oddani uczniom

Ponad 60 historii

W ramach akcji #GdybyNieNauczyciel powstało do tej pory ponad 20 tekstów, które dotarły w sumie do 1,5 mln użytkowników Wirtualnej Polski. Akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie w social media, a na platformę #dziejesie dotarło blisko 60 historii nauczycieli, którzy mieli decydujący wpływ na życie i karierę użytkowników Wirtualnej Polski.

- Codziennie jesteśmy blisko użytkowników i tematów, którymi szczególnie się interesują. Komentarze i reakcje pokazują nam, że to właściwy kierunek. Rolą mediów jest nie tylko rzetelne informowanie, ale również edukowanie i wspieranie ważnych inicjatyw – mówi Krzysztof Majak, szef strony głównej Wirtualnej Polski.

ycipk-1aux2l

Przeczytaj także:#GdybyNieNauczyciel. Wasze historie i podziękowania

Ty również zawdzięczasz coś swojemu wychowawcy? Dołącz do akcji #GdybyNieNauczyciel i prześlij nam swoją historię na dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1aux2l

ycipk-1aux2l
ycipk-1aux2l
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów