Trwa ładowanie...

"Gdyby mogli mu ściąć głowę..." Magdalena Środa skomentowała wypowiedź Jurka Owsiaka

Nie milkną echa wypowiedzi Jurka Owsiaka do Krystyny Pawłowicz. W dyskusję włączyła się także Magdalena Środa. Skrytykowała szefa WOŚP, ale dużo mocniej napisała o PiS.

"Gdyby mogli mu ściąć głowę..." Magdalena Środa skomentowała wypowiedź Jurka OwsiakaŹródło: PAP
d3vethh
d3vethh

Magdalena Środa oceniła zachowanie Owsiaka jako seksistowskie.

"Owsiak rzeczywiście nie powinien zachowywać się po seksistowsku ani wobec Krystyny Pawłowicz ani wobec kogokolwiek innego" - zaczęła swój komentarz na Facebooku.

"Można powiedzieć, że wszystko dzieli różne strony sceny politycznej, ale seksizm bywa ponad podziałami" - napisała.

Dalej odniosła się już do samej poseł i reakcji partii na słowa Owsiaka.

d3vethh

"To osoba chora"

"Jeśli chodzi o Panią (Pana? bo chce być posłem, nie posłanką) Pawłowicz najlepiej na jej zdrowie zrobi brak jakichkolwiek komentarzy, bo ta potrzeba medialno-parlamentarnej sławy ją naprawdę niszczy i stawia wobec niej ekstremalne wymagania, którym stara się sprostać i niestety często jej się to udaje. Widać jednak gołym okiem, że to osoba chora i nie powinniśmy w ogóle komentować jej zachowań a raczej otoczyć ją szacunkiem, jaki należy się ludziom wymagającym zrozumienia i troski" - napisała Środa.

Reakcja PiS "bezcenna"

Reakcję PiS na zachowanie Owsiaka nazwała natomiast "bezcenną". "Gdyby mogli mu ściąć głowę i powyrywać obcęgami kawałki ciała, to by to zrobili. Każdy pretekst jest dobry, by dobrać się do Jurka! Kaczyński z powodu jego sukcesów nie może spać, zwłaszcza w czasie Woodstock. Tyle młodzieży u Owsiaka a nie u ojca Rydzyka! Chleba z tych ziaren nie będzie, a może i co gorszego?" - napisała na swoim profilu.

Od czego się zaczęło?

- Woodstock to "satanistyczny" festiwal - tak przynajmniej uważała posłanka Krystyna Pawłowicz. Na jej słowa z 2014 r. postanowił teraz odpowiedzieć Jurek Owsiak. Podczas drugiego dnia przystanku prezes WOŚP przekazał posłance bardzo nietypowe życzenia i zapewnił ją, że dzięki jego radzie "poukłada się" jej w głowie.
W trakcie przemówienia, jak donoszą nasi woodstockowi wysłannicy Karolina Rogaska i Jarosław Kociszewski, Owsiak zalecił Krystynie Pawłowicz, by "spróbowała seksu". Ta czynność ma spowodować, że posłance "rozluźnią się nogi", plecy, poczuje "wiatr we włosach", a przez to "w głowie może też się poukładać".

d3vethh

Sprawa trafi do sądu?

Jego słowa odbiły się szerokim echem. Większość komentujących zarzuca mu seksizm.

- Nie ma zgody, by tolerować chamskie wypowiedzi J. Owsiaka i pozwalać na zezwierzęcenie obyczajów – oświadczyła Beata Mazurek.

Zobacz także: Przystanek Woodstock - jedyny taki festiwal na świecie

Owsiak się tłumaczy

Po zakończeniu festiwalu Owsiak opublikował na Facebooku obszerny wpis dotyczący sprawy. Zaczął od historii tego, jak symulując chorobę psychiczną unikał w PRL wojska i jak uczył się terapii. Po chwili wrócił jednak do tematu Krystyny Pawłowicz. - Bez żadnej złośliwości, bez żadnego podtekstu, bez żadnego myślenia kategoriami seksistowskimi, pomyślałem, że gdyby ktoś do mnie przyszedł i opowiadał o swoim znajomym i o jego zachowaniach, o jego reakcjach na otaczającą rzeczywistość, o sianiu nienawiści, o obrażaniu ludzi, o wypowiedziach na granicy odpowiedzialności prawnej, i gdyby ktoś mnie zapytał, jak pomóc takiej osobie, to pierwsze o czym bym pomyślał, co miałbym w głowie, co mogłoby pomóc, to element przyjaźni, miłości i przytulenia - napisał Owsiak.

d3vethh

- Jeżeli to nie pomoże, a mówię to jako osoba przygotowana do takich ocen, to istotnie, pozostaje już tylko kontakt z lekarzem. To była moja spontaniczna wypowiedź, w której wyraziłem moje na ten temat przemyślenia i użyłem na Przystanku Woodstock dokładnie tych słów: niech Pani spróbuje seksu - dodał.

- Dla mnie seks to właśnie przytulenie, to pieszczoty, to wszystko to, co możemy dać bliskiej osobie w najbardziej intymny sposób. Nie utożsamiajcie seksu jedynie ze stosunkiem płciowym! - tłumaczył Owsiak.

d3vethh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vethh
Więcej tematów